Polecane leki i suplementy na: odleżyna

Provasan

Jest to lek rozszerzający naczynia krwionośne, co wykorzystuje się w leczeniu wielu chorób, które powstają na tle ich zwężenia.

Deca-Durabolin

Jest to preparat, którego działanie anaboliczne jest silniejsze od działania testosteronu, a działanie androgenne słabsze.

Actisept

Jod zawarty w preparacie działa bakteriobójczo szczególnie na paciorkowce i gronkowce, przeciwpierwotniakowo, przeciwgrzybiczo i przeciwwirusowo.

Curiosin

Naturalny składnik tkanki łącz­nej (w tym skóry) usprawniający i przyspie­szający procesy gojenia.

Sadamin

Jest to lek rozszerzający naczynia krwionośne, co wykorzystuje się w leczeniu wielu chorób, które powstają na tle ich zwężenia. Jego skuteczność kliniczna nie jest w pełni potwierdzona. Stosowany jest także w leczeniu zaburzeń lipidowych (w celu zmniejszania stężenia cholesterolu we krwi, co ma hamować postęp miażdżycy).

Argosulfan

Sól srebrowa sulfatiazolu wykazuje działanie przeciwbakteryjne. Jest stosowany w leczeniu oparzeń, odleżyn, owrzodzeń podudzi.

Acudex

Puder ten jest używany miejscowo w celu przyspieszenia gojenia się ran i owrzodzeń poprzez usuwanie z ran wysięku. Ułatwia oczyszczanie się ran i ułatwia ziarninowanie.

Solcoseryl żel maść

Lek o nieudokumentowanej skuteczności, ma pobudzać regenerację w obrębie niedokrwionych lub uszkodzonych tkanek, zmniejszać miejscowy obrzęk i poprawiać kosmetyczny wynik gojenia. Jest stosowany w niewielkich uszkodzeniach skóry i trudno gojących się ranach, np. z powodu niedostatecznego ukrwienia kończyny lub w odleżynach.

Silol

Płyn zawiera dimetikon, pochodną silikonu, o działaniu ochronnym na skórę. Pokrywa skórę powłoką ochronną, przeciwdziałając jej nadmiernemu wysuszeniu i podrażnieniu. Jest stosowany do ochrony skóry w przypadku ran, odleżyn, oparzeń oraz do ochrony skóry rąk narażonych na kontakt z substancjami drażniącymi.

Maść tranowa

Lecznicze na rany, skórę zanieczyszczoną, szorstką i spękaną; preparat bogaty w witaminy (przede wszystkim A i D) i ważne kwasy tłuszczowe, cholesteryny, jod, fosfor, siarkę i żelazo.

Iruxol Mono

Lek ma właściwość oczyszczania ran z tkanek martwiczych, przez co przyspiesza ich gojenie. Ma zastępować oczyszczanie mechaniczne i przyczyniać się do oczyszczenia rany z bakterii.