Polecane leki i suplementy na: odleżyny

Provasan

Jest to lek rozszerzający naczynia krwionośne, co wykorzystuje się w leczeniu wielu chorób, które powstają na tle ich zwężenia.

Sadamin prolongatum

Lek obniża napięcie mięśni gładkich naczyń – głownie skórnych, kończyn i mózgowych. Poprawia ukrwienie, utlenowanie i odżywianie tkanek przez poprawienie przepływu obwodowego krwi. Obniża ciśnienie tętnicze krwi i stężenie glukozy oraz wpływa korzystnie na gospodarkę lipidową organizmu.

Deca-Durabolin

Jest to preparat, którego działanie anaboliczne jest silniejsze od działania testosteronu, a działanie androgenne słabsze.

Vinilinum

Posiada właściwości przeciwzapalne, bakteriostatyczne i słabo znieczulają­ce.

Curiosin

Naturalny składnik tkanki łącz­nej (w tym skóry) usprawniający i przyspie­szający procesy gojenia.

Alantan Plus

Przeciwzapalne, ściągające, łagodzące, keratolityczne oraz pobudzające ziarninowanie naskórka, reguluje gospodarkę wodną.

Alantan

Maść działa przeciwzapalnie, odkażająco i ściągająco, przyspiesza ziarninowanie i pobudza tworzenie naskórka. Działa łagodząco na stany za­palne skóry. Przyspiesza gojenie się ran.

Diohespan forte

Systematyczne stosowanie preparatu Diohespan wpływa na złagodzenie objawów występujących przy niewydolności kończyn dolnych, a także przy schorzeniu, jakim są żylaki odbytu. Dzięki zawartości substancji czynnej – diosminy oraz substancji pomocniczych Diohespan przynosi ulgę zmęczonym nogom a także zmniejsza uczucie dyskomfortu związanego z występowaniem objawów pojawiających się przy schorzeniu dotyczącym żylaków odbytu.

Sadamin

Jest to lek rozszerzający naczynia krwionośne, co wykorzystuje się w leczeniu wielu chorób, które powstają na tle ich zwężenia. Jego skuteczność kliniczna nie jest w pełni potwierdzona. Stosowany jest także w leczeniu zaburzeń lipidowych (w celu zmniejszania stężenia cholesterolu we krwi, co ma hamować postęp miażdżycy).

Bionect krem

Naturalny składnik większości tkanek, w tym skóry i tkanki podskórnej, o własnościach przyspieszających gojenie; utrzymuje prawidłowe nawodnienie i napięcie skóry, ułatwia docieranie naturalnych, wytwarzanych przez organizm substancji przeciwzapalnych i zwalczających infekcje.

Biafine

Preparat do stosowania na skórę o działaniu natłuszczającym, nawilżającym i ochronnym. Stosowany zapobiegawczo w celu przeciwdziałania oparzeniom w trakcie radioterapii.

Acudex

Puder ten jest używany miejscowo w celu przyspieszenia gojenia się ran i owrzodzeń poprzez usuwanie z ran wysięku. Ułatwia oczyszczanie się ran i ułatwia ziarninowanie.

Solcoseryl żel maść

Lek o nieudokumentowanej skuteczności, ma pobudzać regenerację w obrębie niedokrwionych lub uszkodzonych tkanek, zmniejszać miejscowy obrzęk i poprawiać kosmetyczny wynik gojenia. Jest stosowany w niewielkich uszkodzeniach skóry i trudno gojących się ranach, np. z powodu niedostatecznego ukrwienia kończyny lub w odleżynach.

Silol

Płyn zawiera dimetikon, pochodną silikonu, o działaniu ochronnym na skórę. Pokrywa skórę powłoką ochronną, przeciwdziałając jej nadmiernemu wysuszeniu i podrażnieniu. Jest stosowany do ochrony skóry w przypadku ran, odleżyn, oparzeń oraz do ochrony skóry rąk narażonych na kontakt z substancjami drażniącymi.

Maść tranowa

Lecznicze na rany, skórę zanieczyszczoną, szorstką i spękaną; preparat bogaty w witaminy (przede wszystkim A i D) i ważne kwasy tłuszczowe, cholesteryny, jod, fosfor, siarkę i żelazo.

Maść pięciornikowa złożona

Skojarzone działanie składników: miejscowe przeciwzapalne, wysuszające, ściągające, przeciwbakteryjne, przeciwświądowe, odkażające, przyspieszające ziarninowanie i gojenie się ran.