Polecane leki i suplementy na: odmiedniczkowe zapalenie nerek

Ceroxim

Jest to antybiotyk z grupy cefalosporyn o względnie szerokim zakresie działania bakteriobójczego.

UroIntima

Lek ma działanie anty-bakteryjne. Skuteczność jego ogranicza się wyłącznie do zakażeń dróg moczowych. Stosowany jest w leczeniu ostrym i przewlekłym zakażeń dróg moczowych.

Unidox Solutab

Jest to antybiotyk tetracyklinowy o działaniu bakteriostatycznym. Jego mechanizm działania polega na hamowaniu biosyntezy białka bakterii.

Cipronex

Cipronex to lek zawierający jako substancję czynną ciprofloksacynę, chemioterapeutyk z grupy fluorochinolonów. Fluorochinolony hamują działanie enzymu biorącego udział w syntezie DNA, w konsekwencji powodując hamowanie rozmnażania i śmierć komórek.

Ciphin

Lek należy do chemioterapeutyków z grupy fluorochinolonów. Wykazuje działanie bakteriobójcze zwłaszcza w kierunku bakterii Gram-ujemnych (Neisseria spp., Haemophilus influenzae, Vibrio cholerae, Moraxella, Enterobacteriacae), z Gram-dodatnich najsilniej działa na gronkowce, słabo działa na bakterie beztlenowe.

Ramoclav

Ramoclav to antybiotyk, łączący w sobie dwie substancje lecznicze, co pozwala na wysoką skuteczność działania w zakażeniach spowodowanych przez różne bakterie.

Recute

Preparat zawierający amoksycylinę (antybiotyk z grupy penicylin) oraz inhibitor bakteryjnego enzymu - beta-laktamazy, który zapobiega rozkładaniu leku przez drobnoustroje chorobotwórcze.

Doxycyclinum

Jest to antybiotyk tetracyklinowy o działaniu bakteriostatycznym. Mechanizm ich działania polega na hamowaniu biosyntezy białka bakterii. Stosowany jest w zakażeniach dróg oddechowych, pokarmowych, żółciowych, w zakażeniach układu moczowo-płciowego, w toksoplazmozie, w chorobach wywołanych przez laseczki: błonicy, wąglika, dżumy, brucelozy.

Tavanic

Silne bakteriobójcze – lek z grupy fluorochinolonów II generacji o szerokim spektrum działania; pochodna ofloksacyny (ofloxacine). Fluorochinolony blokują replikację DNA bakterii przez wiązanie się z enzymem – gyrazą (topoizomerazą II); dochodzi do uszkodzenia materiału genetycznego bakterii i zahamowania ich rozmnażania się.

uroFuraginum

UroFuraginum to chemioterapeutyk w postaci tabletek, należy do pochodnych nitrofuranu. Lek ten jest aktywny wobec pałeczek okrężnicy (Escherichia coli), które wywołują zakażenie dolnych dróg moczowych.

Nevigramon

Jest to chemioterapeutyk z grupy chinolonów działający bakteriobójczo na bakterie najczęściej powodujące zakażenia dróg moczowych. Może być stosowany w leczeniu ostrych i przewlek­łych zakażeń miedniczek nerkowych, odmiedniczkowego zapalenia nerek, zapalenia pęcherza moczo­wego, najądrza, cewki moczowej oraz zapobiegawczo przed zabiegami na drogach moczowych (cewnikowanie, urografia) i po nich.

Furaginum

Przeciwbakteryjne w obrębie dróg moczowych – lek z grupy chemioterapeutyków pochodnych nitrofuranu.

Cifran

Silne bakteriobójcze – lek z grupy fluorochinolonów nowej (II) generacji o szerokim spektrum działania. Fluorochinolony blokują kopiowanie materiału genetycznego czyli DNA bakterii przez wiązanie się z bakteryjnym enzymem gyrazą (topoizomerazą II); w ten sposób dochodzi do uszkodzenia materiału genetycznego bakterii i zahamowania ich rozmnażania się.