Polecane leki i suplementy na: odmrożenia

Beta Karoten

Prekursor witaminy A, działa fotoochronnie, nie dopuszcza do wnikania przez skórę promieni ultrafioletowych.

Krem ochronny z Witaminą A

Preparat do stosowania zewnętrznego. Działa łagodząco na podrażnienia skóry, osłaniająco, regeneruje naskórek i zmniejsza jego rogowacenie.

Galpent (Pentaerythritol 100)

Lek ma zmniejszać niedokrwienie serca głównie przez zmniejszenie jego pracy i związane z tym zmniejszenie zapotrzebowania na tlen i w mniejszym stopniu przez poprawę przepływu przez naczynia wieńcowe.

Beta Karoten Naturkaps

Preparat zawiera beta-karoten. Jest to prowitamina witaminy A, która odpowiada za prawidłowy proces widzenia oraz odpowiednie funkcjonowanie skóry.

Beta Karoten Sun

Preparat zawiera beta-karoten, który neutralizuje działanie wolnych rodników, zmniejszając nadmierną wrażliwość na słońce. Dodatkowo zwalnia procesy starzenia skóry poprzez wspomaganie jej regenerację.

Chlorocyclinum

Jest to preparat z grupy antybiotyków tetracyklinowych, o szerokim spektrum działania bakteriostatycznego.

Vinilinum

Posiada właściwości przeciwzapalne, bakteriostatyczne i słabo znieczulają­ce.

Aksoderm

Osłaniające, regenerujące naskórek i zmniejszające jego rogowacenie, łagodzące stany zapalne skóry, przyspieszające gojenie się ran.

Betadine maść

Miejscowe odkażające i przeciwzakaźne (działa na bakterie, grzyby, wirusy, prątki gruźlicy – działanie dłuższe i mniej drażniące w porównaniu z jodyną).

Alantavit

Skojarzone działanie składników maści pobudza ziarninowanie, przyspiesza oczyszczanie się ran, ułatwia odtwarzanie i regenerację naskórka działa keratolitycznie. Preparat stosowany jest w leczeniu trudno gojących się ran, oparzeń i owrzodzeń.

Solcoseryl żel maść

Lek o nieudokumentowanej skuteczności, ma pobudzać regenerację w obrębie niedokrwionych lub uszkodzonych tkanek, zmniejszać miejscowy obrzęk i poprawiać kosmetyczny wynik gojenia. Jest stosowany w niewielkich uszkodzeniach skóry i trudno gojących się ranach, np. z powodu niedostatecznego ukrwienia kończyny lub w odleżynach.

Polcortolon TC

Skojarzone działanie składników – miejscowe przeciwzapalne, przeciwwysiękowe, przeciwobrzękowe, przeciwbakteryjne.

Maść tranowa

Lecznicze na rany, skórę zanieczyszczoną, szorstką i spękaną; preparat bogaty w witaminy (przede wszystkim A i D) i ważne kwasy tłuszczowe, cholesteryny, jod, fosfor, siarkę i żelazo.