Polecane leki i suplementy na: oparzenia I stopnia

Revaxil

Revaxil to preparat stosowany w przypadku oparzeń I i II stopnia oraz oparzeń słonecznych.  Łagodzi ból oraz objawy stanu zapalnego.

Eztom

Preparat (w postaci kremu) zawiera syntetyczny glikokortykosteroid, który zapewnia miejscowe działanie przeciwzapalne, przeciwświądowe i obkurczające naczynia krwionośne.

Momarid

Jest to syntetyczny kortykosteroid o silnym działaniu przeciwzapalnym i przeciwświądowym.

Altix

Preparat o działaniu przeciwzapalnym, ściągającym, odkażającym i łagodzącym dolegliwości bólowe. Stosowany na stłuczenia, obrzęki pourazowe, oparzenia I stopnia.

Altaziaja

Preparat do stosowania zewnętrznego w postaci żelu o działaniu przeciwzapalnym, przeciwobrzękowym, odkażającym i łagodzą­cym ból.

Bionect krem

Naturalny składnik większości tkanek, w tym skóry i tkanki podskórnej, o własnościach przyspieszających gojenie; utrzymuje prawidłowe nawodnienie i napięcie skóry, ułatwia docieranie naturalnych, wytwarzanych przez organizm substancji przeciwzapalnych i zwalczających infekcje.

Biafine

Preparat do stosowania na skórę o działaniu natłuszczającym, nawilżającym i ochronnym. Stosowany zapobiegawczo w celu przeciwdziałania oparzeniom w trakcie radioterapii.

Bepanthen plus krem

Miejscowe przeciwzapalne, przyśpieszające i usprawniające regenerację nabłonka i skóry, zwiększające elastyczność, poprawiające stopień nawilżenia skóry; preparat z grupy witamin (witamina B5).

Altacet

Działa przeciwzapalnie, słabo odkażająco; łagodzi dolegliwości bólowe. Żel może być stosowany w przypadku oparzeń I stopnia (jeśli dochodzi tylko do zaczerwienienia miejsca oparzonego i bólu).

Propolan płyn

Działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwpierwotniakowe oraz przeciwzapalne i ułatwiające gojenie.

Polcortolon TC

Skojarzone działanie składników – miejscowe przeciwzapalne, przeciwwysiękowe, przeciwobrzękowe, przeciwbakteryjne.

Płyn Burowa

Miejscowe przeciwzapalne, przeciwbólowe, ściągające, rozpulchniające naskórek, słabe przeciwbakteryjne.

Elocom

Silne i długotrwałe miejscowe przeciwzapalne i przeciwświądowe; lek z grupy glikokortykosteroidów.