Polecane leki i suplementy na: oskrzela

DexaCaps

Kapsułki o działaniu przeciwkaszlowym. Substancją aktywną jest dekstrometorfan wspomagany zawartością wyciągów z lipy i melisy.

ACC Max

ACC Max to tabletki musujące rozrzedzające i ułatwiające odkrztuszanie wydzieliny dróg oddechowych. Zalecane w zapaleniu oskrzeli związanym z przeziębieniem.

Apipulmol

Jest to lek wykrztuśny, ułatwiający odkrztuszenie wydzieliny zalegającej w drzewie oskrzelowym.

Onbrez Breezhaler

Onbrez Breezhaler jest lekiem do inhalacji dla osób z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc. Nie należy stosować go w sytuacjach nagłych - jest przeznaczony do stałego leczenia. Zawiera laktozę.

Berodual

Berodual to preparat złożony zawierający dwa krótko działające (czas działania wynosi 4-6 h) leki rozszerzające oskrzela, mające odmienne mechanizmy działania: fenoterol i ipratropium.

Forastmin

Lek pobudza receptory β2 w oskrzelach, przez co powoduje rozszerzenie oskrzeli.

Pulneo

Pulneo zawiera jako substancję czynną fenspiryd, lek o działaniu przeciwzapalnym oraz rozkurczającym oskrzela. Fenspiryd blokuje receptury H1 i wytwarzanie substancji prozapalnych.

Ismigen

Jest to liofilizowany lizat bakteryjny o działaniu immunostymulującym. Działanie to polega na pobudzeniu makrofagów, zwiększeniu liczby limfocytów T oraz wzmożeniu wytwarzania immunoglobulin.

Flegamina (syrop)

Jest lekiem wykrztuśnym i upłynniającym wydzielinę dróg oddechowych. Ułatwia także penetrację antybiotyku do rozrzedzonej wydzieliny oskrzelowej.

Daxas

Lek zawierający substancję czynną – roflumilast. Ma działanie przeciwzapalne, należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Apipulmol

Skojarzone działanie skład­ników: przeciwbakteryjne, wykrztuśne, przeciwkaszlowe. Lek wykrztuśny o właściwościach przeciwzapalnych, pobudza wydzielanie śluzu w górnych drogach oddechowych. Stosowany jest w stanach przeziębieniowych przebiegających z kaszlem, w stanach zapalnych gardła i oskrzeli.

Supremin

Jest to lek przeciwkaszlowy. Ma też słabe działanie rozszerzające oskrzela

Diabetussic płyn

Wykrztuśne, słabe odkażające drogi oddechowe i przeciwkaszlowe – lek rozpada się w organizmie do gwajakolu, który jest właściwą substancją czynną.

Symbicort Turbuhaler

Lek działa w tej chorobie przyczynowo, wygaszając proces zapalny toczący się przewlekle w oskrzelach, hamuje powstawanie mediatorów procesu zapalnego oraz wewnątrzustrojowych związków silnie kurczących oskrzela.

Foradil

Silne, szybkie (początek działania po 1- 3 minut) i długotrwałe (12 godzin) rozszerzające oskrzela, także przeciwuczuleniowe (antyhistaminowe) i przeciwzapalne.

Berodual N

Szybkie (do 4-6 godzin) i silne skojarzone działanie składników – rozszerzające oskrzela.

Alvesco

Silne i długotrwałe przeciwzapalne, przeciwalergiczne – lek z grupy glikokortykosteroidów wziewnych nowej generacji (w odróżnieniu od innych glikokortykosteroidów wziewnych lek jest nieaktywny w jamie ustnej, co powoduje, iż ryzyko wystąpienia miejscowych działań niepożądanych – częstszego występowania drożdżycy jamy ustnej jest bardzo niewielkie).