Polecane leki i suplementy na: osteoporoza

Kalcikinon

Połączenie wit. D3 i K2 MK7 z wapniem pozwala wzmocnić układ kostny, dobrze wykorzystać wapń potrzebny do mineralizacji kości, a również usprawnić funkcjonowanie układu nerwowego i krwionośnego.

Calcium Alergo Plus

Tabletki musujące zawierające wapń, kwercetynę i cynk. Stosowane profilaktycznie i doraźnie w objawach alergii sezonowej.

Calcium C Cola

Tabletki musujące zawierające wapń i witaminę C. Zalecane w okresach większego zapotrzebowania na wapń i u osób z niedoborem wapnia w diecie, szczególnie u dzieci.

Sanosvit Calcium

Syrop o smaku bananowym zawierający sole wapnia. Stosowany w niedoborze wapnia i schorzeniach z tym związanych.

Calcium Osteo D3+

Suplement diety zawierający wapń, witaminę D i K, cynk oraz miedź. Idealny dla osób, którym brak aktywności fizycznej a także stosują niewłaściwa dietę.

Devikap

Devikap jest lekiem opartym na substancji aktywnej jaką jest cholekalcyferol, czyli po prostu witamina D3. W związku z tym jest stosowany przy niedoborze tejże witaminy w organizmie oraz przy schorzeniach związanych z niedoborem wapnia. Witamina D3 ma duże znaczenie dla prawidłowej budowy kości. Pomaga także regenerować mięśnie i neurony a pośrednio ma działanie przeciwbakteryjne.

Miacalcic

Kalcytonina jest jednym z głównych czynników regulujących uwapnienie kości. Powoduje zahamowanie ucieczki wapnia z kości, zwiększone wydalanie wapnia i fosforu z moczem, zmniejsza dolegliwości bólowe występujące w chorobach kości związanych z odwapnieniem.

Fluossen

Związek fluoru pobudzający proces tworzenia kości, stosowany w leczeniu osteoporozy i zapobiegawczo w przebiegu steroidoterapii.

Evista

Jest to selektywny modulator receptora estrogenowego. Lek został również wprowadzony do leczenia osteoporozy u kobiet w wieku pomenopauzalnym po wykazaniu, że zapobiega on osteoporotycznym złamaniom kości.

Ostercal 1250D

Ostercal 1250D to preparat zawierający wapń pochodzący z muszli ostryg. Produkt jest polecany dla pacjentów z niedoborem wapnia i witaminy D, a także cierpiących z powodu osteoporozy pomocniczo.

Divina

Preparat zawiera żeński hormon płciowy — estradiol, oraz pochodną progesteronu.

Dolomit

Preparat zawiera magnez, który odgrywa ważną rolę w procesie skurczu mięśni, wpływa na pobudliwość nerwowo-mięśniową. Objawy niedoboru magnezu to m.in. wzmożone napięcie mięśniowe, drżenie i skurcze mięśni, zaburzenia rytmu serca.

Kefort

Lek zmniejsza proces resorpcji kości i hamuje wytwarzanie się osteoklastów.

Deca-Durabolin

Jest to preparat, którego działanie anaboliczne jest silniejsze od działania testosteronu, a działanie androgenne słabsze.

Bonviva

Lek zawierający substancję czynną – kwas ibandronowy. Należy do grupy bisfosfonianów, podgrupy zawierające azot. Działa wybiórczo na tkankę kostną, hamuje działanie osteoklastów.

Systen 50

Preparat zawiera żeński hormon płciowy – 6 plastrów lub 8 plastrów transdermalnych, z 1 plastra uwalnia się w ciągu 24 h 0,05 mg estradiolu., w postaci plastrów do podawania drogą przezskórną.

Alendran 70

Alendran 70 należy do grupy leków niehormonalnych. Zawiera jako substancję czynną kwas alendronowy (bisfosfonian). Lek zapobiega utracie masy kostnej u kobiet po menopauzie i usprawnia odbudowę kości, a także zmniejsza ryzyko występowania złamań kręgosłupa i kości udowej.

Artro Protect

Artro Protect uzupełnia dietę o trzy składniki: glukozaminę, chondroitynę oraz witaminę C. Glukozamina i chondroityna wchodzą w skład chrząstki stawowej.

Artro Protect Classic

Artro Protect Classic to preparat uzupełniający dietę w glukozaminę oraz witaminę C. Składniki preparatu stanowią budulec chrząstki stawowej (glukozamina) oraz pomagają w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania chrząstki (witamina C).