Polecane leki i suplementy na: otępienie

Ristidic

Lek stosowany w leczeniu objawowym wczesnych stadiów choroby Alzheimera. Poprawia funkcjonowanie i sprawność myślenia. Działanie leku słabnie wraz z postępem choroby.

Nimvastid

Jest to inhibitor esterazy acetylocholinowej (ACE) stosowany w leczeniu różnych postaci otępienia typu alzheimerowskiego.

Centrophenoxin

Lek o słabym działaniu pobudzającym ośrodkowy układ nerwowy. Podnosi ciśnienie krwi, przyspiesza czynność serca i oddychanie. Jest stosowany (z wątpliwym skutkiem) w rekonwalescencji po urazach mózgu, w senności i spowolnieniu w przebiegu organicznych chorób układu nerwowego, w chorobie Alzheimera i encefalopatii pourazowej. Niekiedy podawany jest również w narkolepsji, niedorozwojach, opóźnieniu w rozwoju i w moczeniu nocnym u dzieci.

Alzdone

Preparat jest odwracalnym inhibitorem enzymu biorącego udział w rozkładaniu acetylocholiny w ośrodkowym układzie nerwowym.

Tiapridal tabletki

Silne antypsychotyczne, także przeciwlękowe i uspokajające – lek z grupy „atypowych” (nowych, II generacji) neuroleptyków (Definicje: psychozy, halucynacji, omamów, autyzmu – patrz FENACTIL).

Gliatilin

Lek zawiera cholinę mającą poprawiać przekaźnictwo nerwowe i procesy metaboliczne w mózgu. Ma poprawiać procesy pamięciowe i poznawcze u chorych na choroby zwyrodnieniowe mózgu przebiegające z zanikiem tkanki mózgowej.

Exelon kapsułki roztwór

Zmniejszające nasilenie objawów w chorobie Alzheimera – lek z grupy inhibitorów esterazy acetylocholinowej, czyli leków spowalniających zanikanie acetylocholiny, neuroprzekaźnika w ośrodkowym układzie nerwowym, którego niedobór występuje m.in. w chorobie Alzheimera.