Polecane leki i suplementy na: owrzodzenia

Kalium hypermanganicum

W obecności zanieczyszczeń 30 tabletek, 1 tabletka zawiera 100 mg nadmanganianu potasu. rozpada się, uwalniając tlen zjonizo­wany, który działa bakteriobójczo, odkażająco i odwadniająco. Powstały dwutlenek manganowy działa ściągająco na tkanki.

Nifux

Lek zawierający substancję czynną – nitrofural, pochodną nitrofuranu. To chemioterapeutyk, działający bakteriostatycznie oraz bakteriobójczo na bakterie Gram (+) i Gram (-), m.in. Streptococcus auerus, Escherichia coli, Aerobacter aerogenes i inne.

Olej z wątroby dorsza

Witamina D zawarta w preparacie zwiększa wchłanianie wapnia i fosforanów oraz przyspiesza proces mineralizacji, witamina A wpły­wa m.in. na procesy widzenia.

Calcium pantothenicum

Preparat jest witaminą B5 w postaci soli wapniowej. Kwas pantotenowy jest związkiem niezbędnym w procesach metabolicznych (przemiana węglowodanów, tłuszczów i białek).

Actisept

Jod zawarty w preparacie działa bakteriobójczo szczególnie na paciorkowce i gronkowce, przeciwpierwotniakowo, przeciwgrzybiczo i przeciwwirusowo.

Dermopanten

Lek działa przeciwzapalnie i ściągająco, przyspiesza ziarninowanie i pobudza tworzenie naskórka. Działa łagodząco na stany zapalne skóry.

Vinilinum

Posiada właściwości przeciwzapalne, bakteriostatyczne i słabo znieczulają­ce.

Curiosin

Naturalny składnik tkanki łącz­nej (w tym skóry) usprawniający i przyspie­szający procesy gojenia.

Alantan Plus

Przeciwzapalne, ściągające, łagodzące, keratolityczne oraz pobudzające ziarninowanie naskórka, reguluje gospodarkę wodną.

Alantan

Maść działa przeciwzapalnie, odkażająco i ściągająco, przyspiesza ziarninowanie i pobudza tworzenie naskórka. Działa łagodząco na stany za­palne skóry. Przyspiesza gojenie się ran.

Bionect krem

Naturalny składnik większości tkanek, w tym skóry i tkanki podskórnej, o własnościach przyspieszających gojenie; utrzymuje prawidłowe nawodnienie i napięcie skóry, ułatwia docieranie naturalnych, wytwarzanych przez organizm substancji przeciwzapalnych i zwalczających infekcje.

Betadine maść

Miejscowe odkażające i przeciwzakaźne (działa na bakterie, grzyby, wirusy, prątki gruźlicy – działanie dłuższe i mniej drażniące w porównaniu z jodyną).

Argosulfan

Sól srebrowa sulfatiazolu wykazuje działanie przeciwbakteryjne. Jest stosowany w leczeniu oparzeń, odleżyn, owrzodzeń podudzi.

Alcepalan

Skojarzone działanie składników: zapobiega powstawaniu zniekształconych, przerośniętych blizn pourazowych i oparzeniowych, działa zmiękczająco i wygładzająco na starsze blizny.

Alantavit

Skojarzone działanie składników maści pobudza ziarninowanie, przyspiesza oczyszczanie się ran, ułatwia odtwarzanie i regenerację naskórka działa keratolitycznie. Preparat stosowany jest w leczeniu trudno gojących się ran, oparzeń i owrzodzeń.

PVP-Iodine

Dzięki zawartości jodu lek działa bakteriobójczo, przeciwgrzybiczo, przeciwwirusowo i przeciwpierwotniakowo. W połączeniu z polimerem jod ma większą rozpuszczalność i lepszą penetrację w głąb skóry i błon śluzowych. . Zapobiegawczo przy nawracających zakażeniach pochwy oraz przed operacjami ginekologicznymi.