Polecane leki i suplementy na: pamięć

Algae DHA 500 mg

Suplement diety zawierający skoncentrowane źródło kwasów DHA pozyskanych z alg morskich. Kwasy omega-3, czyli niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe są konieczne dla zachowania zdrowia, ale organizm nie jest w stanie ich sam wyprodukować, w związku z czym muszą być przyjmowane z pokarmem.

Rhodiola

Suplement diety Rhodiola zawiera wyciąg z różeńca górskiego (Rhodiola rosea) oraz zestaw witamin, które pomagają utrzymać sprawność umysłową na odpowiednim poziomie. Preparat wspomaga pamięć i koncentrację.

Energia Maxx

Ziołowy preparat uzupełniający dietę w kofeinę , guaranę oraz składniki korzenia żeń-szenia poprawiający witalność organizmu.

Filomag B6

Jest to połączenie magnezu z witaminą B6, która dodatkowo zwiększa przyswajalność magnezu.

Sesja

Sesja to preparat zawierający składniki usprawniające pamięć i koncentrację. Kofeina redukuje uczucie zmęczenia i senności, a magnez zwiększa odporność na stres.

Vita Buerlecithin

Preparat zawiera lecytynę, która dzięki zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych zmniejsza stężenie cholesterolu i triglicerydów we krwi. Jest również źródłem choliny, która bierze udział w metabolizmie mózgu, nerwów i mięśni. Stosowany jest w stanach zmęczenia, okresach rekonwa­lescencji. Stosowany jest w stanach zmęczenia, okresach rekonwa­lescencji.

Bilobil

Bilobil zawiera standaryzowany wyciąg z liści miłorzębu japońskiego. Poprawia ukrwienie mózgu oraz zapobiega osłabieniu sprawności umysłowej u osób w podeszłym wieku.

Zdrovit Bilomax Senior

Bilomax Senior zawiera składniki wspomagające pamięć i prawidłowe funkcjonowanie mózgu oraz układu nerwowego. Fosfolipidy poprawiają pamięć długoterminową, usprawniając procesy zapamiętywania.

Bilomag Plus

Bilomag Plus zawiera składniki ziołowo-mineralno-witaminowe, w tym ekstrakt miłorzębu japońskiego (Ginkgo biloba), który wpływa na  utrzymanie prawidłowego funkcjonowania mózgu u osób starszych.

Bilomag

Bilomag zawiera ekstrakt z liści Ginkgo biloba. Korzystnie wpływa on na krążenie w obrębie kończyn.

Bilobil Intense

Bilobil Intense zawiera wyciąg z liści miłorzębu japońskiego, który poprawia dostarczanie tlenu i glukozy do mózgu. Usprawnia przepływ krwi oraz zapobiega agregacji płytek.

Actibion

Actibion zawiera substancje, które działają korzystnie na sprawność umysłową (ekstrakt z guarany i żeń–szenia), koncentrację (ekstrakt z zielonej herbaty), prawidłowy przebieg czynności poznawczych (żelazo i cynk) i prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego (wit. z grupy B oraz wit. C).

Nicergolin

Preparat jest syntetycznym analogiem alkaloidów sporyszu rozszerzającym naczynia mózgowe, a także hamującym agregacie płytek krwi.

Nootropil

Lek nootropowy o działaniu energizującym na ośrodkowy układ nerwowy. Powoduje zwiększenie przepływu krwi przez naczynia mózgowe.

Lucetam

Usprawniające procesy zapamiętywania i przypominania; poprawiające krążenie mózgowe (zwiększa przepływ krwi przez naczynia mózgowe, przeciwdziała zlepianiu się płytek krwi, czyli wywiera działanie antyagregacyjne oraz zmniejsza lepkość krwi), zwiększające wydolność psychofizyczną – lek z grupy preparatów nootropowych, pochodnych kwasu gamma-aminomasłowego (GABA) jednego z neuroprzekaźników (przekaźników bodźców nerwowych) w układzie nerwowym.

Gliatilin

Lek zawiera cholinę mającą poprawiać przekaźnictwo nerwowe i procesy metaboliczne w mózgu. Ma poprawiać procesy pamięciowe i poznawcze u chorych na choroby zwyrodnieniowe mózgu przebiegające z zanikiem tkanki mózgowej.