Polecane leki i suplementy na: pobudzenie

Decaldol

Lek o działaniu przeciwpsychotycznym, uspokajającym, przeciwlękowym i przeciwwymiotnym.

Sedam

Bromazepam, będący substancją czynną preparatu jest lekiem psychotropowym z grupy benzodiazepin. Działa poprzez receptor benzodiazepinowy, modulując aktywność kanałów chlorkowych. Zmniejsza napięcie psychiczne, pobudzenie i lęk. Działa uspokajająco i nasennie.

Persen forte kapsułki

Skojarzone działanie składników: uspokajające, łagodzące dolegliwości ze strony układu nerwowego (niepokój, pobudzenie, napięcie i zaburzenia snu), rozkurczowe.

Apo-trifluoperazine

Jest to pochodna fenotiazyny o silnym działaniu przeciwpsychotycznym, hamującym lub znoszącym niektóre objawy psychoz np. autyzm, halucynacja, zespoły urojeniowe.

Fenactil

Chlorpromazyna należy do grupy leków zwanych neuroleptykami. Jest stosowana w leczeniu chorób psychicznych, np. schizofrenii, stanów maniakalnych, oraz niekiedy również w zaburzeniach zachowania u dzieci. Ma działanie uspokajające, dlatego bywa stosowana do opanowywania stanów pobudzenia w innych zaburzeniach psychicznych. Jest silnym lekiem przeciwwymiotnym stosowanym u dorosłych w przypadku uporczywych nudności i wymiotów. Jako lek wspomagający jest używana w leczeniu bólów o różnej etiologii (nerwobóle, bóle fantomowe, bóle w chorobie nowotworowej i inne), przed zabiegami chirurgicznymi (aby zmniejszyć zdenerwowanie) i w innych chorobach.

Clopixol

Działanie silne antypsychotyczne, uspokajające i przeciwlękowe (na początku leczenia) słabe antyautystyczne – lek z grupy neuroleptyków, pochodna tioksantenu. (Definicje: psychozy, halucynacji, omamów, autyzmu – patrz FENACTIL).