Polecane leki i suplementy na: poziom cukru

Avamina

Doustny lek przeciwcukrzycowy z grupy pochodnych biguanidyny, uwrażliwiający komórki trzustki na glukozę i pobudzający je do wydzielania insuliny.

Onglyza

Lek zawierający substancję czynną – saksagliptynę. To doustny lek przeciwcukrzycowy, wspomagający utrzymywanie prawidłowego poziomu cukru we krwi.

Januvia

Januvia to lek zawierający jako substancję czynną sitagliptynę, substancję należącą do grupy inhibitorów dipeptydylopeptydazy 4. Gliptyny hamują rozkład endogennych inkretyn i zwiększają w ten sposób wydzielanie insuliny indukowane glukozą. 

Gliclada

Lek zawierający substancję czynną – gliklazyd, redukujący poziom cukru we krwi.

Humavit Diabeto-Var tabletki

Humavit Diabeto-Var to suplement diety uzupełniający codzienną dietę w substancje, które spowalniają i zmniejszają wchłanianie glukozy po posiłku.

Glucophage

Obniżające poziom cukru we krwi poprzez zmniejszanie wchłaniania glukozy z przewodu pokarmowego i hamowanie jej produkcji w wątrobie (glukoneogeneza) oraz zwiększanie jej zużycia przez tkanki; także normalizujące zaburzenia gospodarki lipidowej i hamujące zlepianie się płytek krwi (antyagregacyjne) - lek z grupy pochodnych biguanidu. Metformina nie ma wpływu na wydzielanie insuliny.

Glibetic

Jest to długo działający (działanie utrzymuje się do 24 h) lek przeciwcukrzycowy należący do nowej generacji pochodnych sulfonylomocznika.

Avandia

Jest to lek przeciwcukrzycowy należący do nowej grupy farmakologicznej, skuteczny w leczeniu cukrzycy insulinoniezależnej. Działa przede wszystkim przez zwiększenie wrażliwości tkanek obwodowych, zwłaszcza tkanki tłuszczowej na insulinę.