Polecane leki i suplementy na: praca jelit

Biotyk

Probiotyk zawierający bakterie Lactobaccilus casei oraz inulinę. Polecany jest on w celu uzupełnienia diety w bakterie kwasu mlekowego.

Lacidar

Probiotyk zawierający trzy szczepy bakterii (Lactobacillus rhamnosus, bulgaricus i acidophilus) oraz inulinę; preparat polecany szczególnie w biegunkach i antybiotykoterapii.

Lacton Forte

Lacton forte to suplement diety, który dostarcza organizmowi niezbędne probiotyki i prebiotyki. Reguluje pracę przewodu pokarmowego i wpływa na wzrost jego prawidłowej flory bakteryjnej. Stosowany osłonowo przy antybiotykoterapii.

Ircolon

Lek zawierający substancję czynną – trimebutynę, będącą agonistą receptorów enkefalinowych w ścianie jelit. Pobudza hipokinetyczną mięśniówkę jelita, zaś zmniejsza kurczliwość hiperkinetycznej mięśniówki jelit.

Api-Aktiw

Api-Aktiw to preparat zawierający mielony len –  źródło śluzów wykazujących właściwości osłonowe wobec przewodu pokarmowego. Reguluje gospodarkę elektrolitową organizmu.

Acidolac

Acidolac to preparat będący połączeniem probiotyku oraz prebiotyku przeznaczony do stosowania dla niemowląt, dzieci i dorosłych. Zawiera liofilizowane kultury bakterii Lactobacillus rhamnosus GG oraz prebiotyk – fruktooligosacharady. Preparat, dzięki zawartości probiotyku i prebiotyku uzupełnia mikroflorę przewodu pokarmowego w trakcie i po antybiotykoterapii oraz pomaga w utrzymaniu prawidłowej pracy jelit i naturalnej odporności organizmu.

Debridat tabletki

Debridat to preparat zawierający trimebutynę będącą agonistą receptorów enkefalinowych w ścianie jelit.

Tribux

Lek ma działanie normalizujące zaburzoną motorykę przewodu pokarmowego.

Metoclopramidum

Metoklopramid działa przeciwwymiotnie, pobudza perystaltykę żołądka, dwunastnicy i jelit, nie wpływając równocześnie na wydzielanie soku żołądkowego ani też na inne funkcje przewodu pokarmowego. Wskazaniem do stosowania leku są zaburzenia czynności ruchowej przewodu pokarmowego, zarzucanie treści pokarmowej z żołądka do przełyku, przepuklina rozworu przełykowego, zgaga, nudności, wymioty w przebiegu radio- i chemioterapii, w migrenie oraz wszystkie inne poza wymiotami pochodzenia błędnikowego. Ponadto opóźnienia opróżniania żołądka u chorych na cukrzycę, zaburzenia perystaltyki jelit po operacjach jamy brzusznej, zaparcia wynikające ze zbyt leniwej perystaltyki jelit. Metoklopramid jest również stosowany w diagnostyce chorób przewodu pokarmowego.