Polecane leki i suplementy na: propolis

Api-Gardin Forte Propolis i prawoślaz

Preparat zawiera 2% koncentrat propolisu, dzięki czemu wykazuje działanie silne znieczulające oraz hamujące rozwój niekorzystnych drobnoustrojów w jamie ustnej, gardle i krtani. Z kolei śluzy prawoślazu powodują zmiękczenie zalegającej wydzieliny przylegającej do błon śluzowych górnych dróg oddechowych i dzięki temu ułatwiają odksztuszanie.

Apirectum

Apirectum to czopki doodbytnicze zawierające propolis oraz kwas hialuronowy. Łagodzi zmiany i urazy błony śluzowej okolic odbytu.

Apibon kapsułki

Apibon to preparat o naturalnym pochodzeniu. Zawiera składniki zwiększające odporność organizmu na zakażenia bakteryjne, grzybicze i wirusowe.

Apivaginum

Apivaginum to globulki dopochwowe z propolisem i kwasem hialuronowym, o działaniu gojącym i antyseptycznym. Globulka po stopnieniu w pochwie wytwarza lepki hydrożel, który powleka śluzówkę.

Propolan płyn

Działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwpierwotniakowe oraz przeciwzapalne i ułatwiające gojenie.

Propolis czopki

Lek zawierający propolis albo inaczej kit pszczeli - gęstą mieszaninę białek o działaniu immunostymulującym, antyalergicznym, przeciwnowotworowym i niwelujący zakażenia jamy ustnej oraz benzokainę - bloker kanałów sodowych, lek miejscowo znieczulający. Polecany szczególnie w stanach zapalnych błony śluzowej macicy.