Polecane leki i suplementy na: prostata

Symlosin SR

Tamsulosyna jest lekiem przeznaczonym dla mężczyzn cierpiących z powodu przerostu gruczołu krokowego. Ułatwia oddawanie moczu, zmniejszając napięcie mięśni gruczołu krokowego; stosowana bywa też jako lek na kamienie nerkowe.

Symasteride

Symasteride to lek zmniejszający i kontrolujący wielkość gruczołu krokowego. Pomaga również przy stanach zapalnych. Jest bardzo niebezpieczny dla płodu, toteż nie należy narażać kobiet w ciąży na jakikolwiek kontakt z lekiem.

Prosterol

Lek ma rzekomo zmniejszać dolegliwości w łagodnym rozroście prostaty (gruczołu krokowego).

Ipertrofan 40

Lek ma zmniejszać zaleganie moczu, poprawia warunki oddawania moczu, łagodzi objawy bólowe związane z przerostem gruczołu krokowego. Jest stosowany w leczeniu łagodnego przerostu oraz zapalenia gruczołu krokowego. Ponadto ma hamować wchłanianie cholesterolu i zmniejszać jego stężenie we krwi.

Prostenal

Prostenal to preparat przeznaczony dla mężczyzn mających problem z prawidłowym funkcjonowaniem gruczołu krokowego. Palma sabalowa wpływa na przemiany testosteronu i ułatwia oddawanie moczu.

Finaride

Antyandrogen hamujący wzrost i podział komórek nowotworowych gruczołu krokowego.

Estracyt

Preparat wykazuje powinowactwo do tkanki gruczołu krokowego oraz działa na komórki nowotworowe tego narządu.

Prostalong Complex

Prostalong Complex to preparat zawierający składniki wpływające pozytywnie na funkcjonowanie gruczołu krokowego. Wyciąg z owoców palmy sabalowej usprawnia oddawanie moczu, a olej z pestek dyni  wpływa na utrzymanie prawidłowego rozmiaru prostaty.

Decapeptyl

Lek powodujący zahamowanie wydzielania hormonów gonadotropowych, co prowadzi do zahamowania czynności gonad i zmniejszenia stężeń hormonów płciowych.

Diphereline

Jest to syntetyczny analog gonadoliberyny (która kontroluje wydzielanie hormonów przysadkowych LH i FSH).

Binabic

Binabic zawiera jako substancję czynną bikalutamid, niesteroidowy lek o działaniu antyandrogenowym. Bikalutamid hamuje aktywność androgenów przez wiązanie się z receptorami androgenowymi.

Bicalutamide Polpharma

Preparat należy do antyandrogenów. Hamuje działanie męskich hormonów płciowych w organizmie i zmniejsza ilość androgenów wytwarzanych przez organizm.

Bicalutamide Apotex

Preparat należy do grupy leków zwanych antyandrogenami. Bikalutamid blokuje działanie niepożądane androgenów i hamuje wzrost komórek raka gruczołu krokowego.

Alfabax

Alfabax zawiera jako substancję czynną alfuzosynę – lek należący do grupy alfa-1-adrenolityków.  Alfuzosynę stosuje się w leczeniu objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

Aprost

Aprost zawiera jako substancję czynną finasteryd, lek należący do grupy inhibitorów 5-alfa reduktazy. Lek zmniejsza objętość gruczołu krokowego.

Alugen

Alugen zawiera jako substancję czynną chlorowodorek alfuzosyny – lek z grupy alfa-adrenolityków, substancji blokujących receptory alfa-adrenergiczne. Znalazł zastosowanie w leczeniu umiarkowanych i ciężkich objawów rozrostu gruczołu krokowego.

Alfuzostad

Alfuzostad zawiera jako substancję czynną chlorowodorek alfuzosyny, należący do grupy alfa-adrenolitów. Lek znalazł zastosowanie u pacjentów cierpiących na łagodny rozrost gruczołu krokowego.

Doxanorm

Jest brokerem receptorów α- adrenergicznych. W wyniku zmniejszenia oporu naczyniowego obniża ciśnienie tętnicze krwi. Lek powoduje też obniżenie stężenia triglicerydów i stężenia cholesterolu całkowitego. Leczenie doksazosyną hamuje agregację płytek krwi.