Polecane leki i suplementy na: przeciwgrzybiczy

Amorolak

Amorolak to lakier do paznokci zawierający jako substancję czynną amorolfinę – lek przeciwgrzybiczy o szerokim zakresie działania. Jest stosowany u pacjentów cierpiących na grzybicę paznokci wywołanych przez dermatofity i drożdżaki.

Imazol

Lek jest pochodną imidazolu o działaniu grzybostatycznym, w postaci pasty i kremu(Imazol Plus). Hamuje biosyn­tezę ergosterolu, który jest niezbędny do budowy błony komórkowej grzyba – prowadzi do zaburzeń jej przepuszczalności.

Zelefion

Zelefion to lek stosowany w dermatologii, w grzybiczych zakażeniach skóry.

Batrafen

Jest to lek przeciwgrzybiczy o szerokim zakresie działania, słabym działaniu przeciwbakteryjnym i działaniu przeciwzapalnym. Znajduje zastosowanie w leczeniu wszystkich rodzajów grzybic skóry gładkiej, owłosionej i paznokci (lakier).

Daktarin żel

Preparat wykazuje działanie przeciwgrzybicze (hamuje syntezę ergosterolu, który jest niezbędny do budowy błony komórkowej grzyba zwłaszcza w stosunku do drożdżaków – Candida), działa również przeciwbakteryjnie na paciorkowce i gronkowce, a także ma działanie przeciwświądowe.

Vfend tabletki

Przeciwgrzybicze – lek z grupy pochodnych triazolu o szerokim spektrum działania; patrz: DIFLUCAN.

Trioxal

Jest to silnie działający nowoczesny lek przeciwgrzybiczy  Ma długi czas działania.

Mycosyst

Jest to lek przeciwgrzybiczy o szerokim zakresie działania, stosowany w leczeniu grzybic narządowych. Ma długi czas działania.

Dafnegin

Lek przeciwgrzybiczy, mający także działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne.

Terbisil Kid

Jest to lek o działaniu grzybobójczym na Candida albicans, Trichophyton spp., Epidermophyton floccosum, Microsporum canis, Aspergillus spp. i inne.

Mykofar

Skojarzone działanie składników: miejscowe przeciwgrzybicze, wysuszające, hamujące wydzielanie potu. Jest stosowany w grzybicy stóp, pachwin i pach.

Micetal

Jest to lek przeciwgrzybiczy, pochodna imidazolu, działający skutecznie na wiele grzybów chorobotwórczych. Stosuje się go w leczeniu grzybic powierzchownych, czyli umiejscowionych na skórze. Żel stosuje się jako środek przeciwłupieżowy.