Polecane leki i suplementy na: przeciwuczuleniowe

Fosidal

Syrop dostępny bez recepty zawierający fenspiryd. Ma działanie przeciwzapalne, rozszerzające oskrzela i zwalczające kaszel, zarówno suchy, jak i mokry.

Fanipos

Propionian flutikazonu (w postaci aerozolu do nosa) jest hormonem sterydowym o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i przeciwświądowym.

Beloderm

Silne miejscowe przeciwzapalne, przeciwuczuleniowe i przeciwświądowe; lek z grupy syntetycznych glikokortykosteroidów.

Relestat

Silne przeciwuczuleniowe, przeciwświądowe, przeciwobrzękowe – preparat z grupy wybiórczych leków przeciwhistaminowych II generacji.

Eurespal

Lek o działaniu przeciwzapalnym, rozszerzającym oskrzela, przeciwuczuleniowym. Producent zaleca stosowanie go w ostrych i przewlekłych zapaleniach górnych i dolnych dróg oddechowych, stanach skurczowych oskrzeli i zapaleniu ucha środkowego

Flixonase nasule

Silne miejscowe przeciwzapalne i przeciwuczuleniowe w obrębie dróg oddechowych – lek z grupy syntetycznych glikokortykosteroidów.

Tyzine

Jest to lek działający kurcząco na naczynia krwionośne, stosowany wyłącznie miejscowo na błonę śluzową nosa, gdzie długotrwale kurczy naczynia, zmniejsza objawy nieżytu błony śluzowej nosa: wyciek i uczucie blokady nosa.

Thymazen

Działanie miejscowe, zwężające naczynia krwionośne błony śluzowej nosa, przeciwobrzękowe, przeciwwysiękowe, przeciwuczuleniowe, udrażniające nos i zatoki oboczne nosa.

Tetryvil krople do nosa

Miejscowe zwężające naczynia krwionośne błony śluzowej nosa, przeciwobrzękowe, przeciwwysiękowe, przeciwuczuleniowe, udrażniające nos i zatoki oboczne nosa.

Otrivin Allergy aerozol

Skojarzone działanie składników: przeciwuczuleniowe (dimetynden), przeciwobrzękowe, przeciwwysiękowe, zmniejszające przekrwienie błony śluzowej nosa, udrażniające nos (fenylefryna).

Flixonase

Jest to kortykosteroid o silnym działaniu przeciwzapalnym. Na pełne działanie lecznicze leku trzeba czekać 1-3 tygodnie.

Fanipos Flix

Bardzo silne miejscowe przeciwzapalne, przeciwobrzękowe i przeciwuczuleniowe na błonę śluzową nosa – lek z grupy glikokortykosteroidów.

Betadrin WZF

Jest to preparat złożony zmniejszający zależne od histaminy objawy alergicznego nieżytu nosa: wyciek i uczucie blokady nosa.

Allergodil

Przeciwuczuleniowe (antyhistaminowe), przeciwzapalne, przeciwświądowe – lek przeciwhistaminowy II generacji.

Allergo-COMOD aerozol

Przeciwuczuleniowe (przeciwalergiczne), przeciwzapalne, uszczelniające drobne naczynia krwionośne, przeciwwysiękowe – lek z grupy kromoglikanów.