Polecane leki i suplementy na: przekwitanie

ProLady Menopauza

ProLady jest suplementem diety przeznaczonym dla kobiet w okresie menopauzy. Łagodzi nieprzyjemne dolegliwości, takie jak: uderzenia gorąca, nadmierna potliwość, zaczerwienienia, uczucie niepokoju.

Cliovelle

Jest to jednofazowy preparat zawierający hormony płciowe. Stosowany jest substytucyjnie w stanach niedoboru hormonów kobie­cych.

Bellergot

Preparat złożony wykazujący działanie uspokajające, nasenne, przeciwdrgawkowe, przeciwskurczowe oraz zmniejszające wydzielanie gruczołów potowych, łzowych, ślinowych, śluzowych.

Remifemin tabletki

Remifemin to tabletki zawierające ekstrakt z rośliny Cimicifuga racemosa.  Działanie leku polega na zmniejszaniu objawów klinicznych, które towarzyszą niedoborowi estrogenów u kobiet w okresie przekwitania.

Stymen tabletki

Stymen zawiera naturalnie występujący hormon steroidowy o słabym działaniu androgennym – prasteron (dehydroepiandrosteron (DHEA), dehydroandrosteron). Wraz z wiekiem stężenie DHEA w organizmie maleje, silny spadek notuje się u obu płci po 30 roku życia. Uzupełnianie niedoborów DHEA może opóźniać procesy starzenia się, korzystnie wpływa na zaburzenia związane z okresem przekwitania: zmniejsza objawy klimakteryczne, poprawia nastrój, […]

Nervosol K

Skojarzone działanie składników: uspokajające i przeciwskurczowe; obniżające nadmierną pobudliwość nerwową.

Vagifem

Hormon płciowy żeński – estradiol stosowany miejscowo (dopochwowo) – przeciwdziała zmianom zanikowym w zewnętrznych narządach płciowych związanych z okresem menopauzy.

Systen sequi

Jest to preparat zawierający hormony płciowe w postaci piastrów do stosowania przezskórnego. Lek zmniejsza dolegliwości takie jak: zaburzenia snu, uczucie gorąca, nerwowość, zapobiega miażdżycy i osteoporozie. Czytaj również: ESTALIS.

Ovestin tabletki

Naturalny hormon żeński – estriol – przeciwdziała zmianom zanikowym w zewnętrznych narządach płciowych związanych z okresem menopauzy.

Livial

Jest to syntetyczny lek o złożonym działaniu hormonalnym, naśladujący fizjologiczne działanie hormonów płciowych. Jest stosowany w łagodzeniu objawów okresu przekwitania i zapobiega poprzekwitaniowym ubytkom tkanki kostnej. Do pełnego określenia miejsca leku w terapii potrzebne są dalsze badania.

Estradiol depot

Jest to preparat zawierający żeński hormon płciowy — estradiol. Najbardziej czynny biologicznie hormon wytwarzany przez jajniki, wpływający na prawidłowy rozwój żeńskich narządów płciowych oraz biorący udział w utrzymaniu prawidłowego stanu kośćca.

Climen

Działanie skojarzone składników, zmniejsza dolegliwości okresu przekwitania, zapobiega wystąpieniu osteoporozy.