Polecane leki i suplementy na: przepuszczalność naczyń

Troxerutin (żel)

Żel o działaniu ochronnym na naczynia włosowate – przywraca im elastyczność, działa także antyagregacyjnie w stosunku do płytek krwi i krwinek czerwonych.

Procto-Glyvenol

Jest to lek złożony zmniejszający dolegliwości związane z żylakami odbytu (guzkami krwawniczymi) do stosowania doodbytniczego. Działa przeciwzapalnie, przeciwwysiękowo, łagodzi ból, pieczenie, świąd, dyskomfort i podrażnienie.

Reparil dragees tabletki

Lek o działaniu przeciwobrzękowym i przeciwzapalnym, zmniejszającym przepuszczalność naczyń krwionośnych i zwiększającym ich elastyczność, saponina triterpenowa.

Proctosone

Preparat złożony o działaniu przeciwzapalnym, przeciwświądowym, miejscowo znieczulającym i łagodzącym ból, przeznaczony do leczenia stanów zapalnych odbytnicy i łagodzenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu (guzkami krwawniczymi). Neomycyna jest antybiotykiem przeciwbakteryjnym, hydrokortyzon - sterydem naturalnie wydzielanym przez nadnercza, cynchokaina - blokerem kanałów sodowych o właściwościach miejscowo-znieczulających, natomiast eskulina to glikozyd kumarynowy, izolowany z nasion kasztanowca zwyczajnego.

Esceven żel

Lek zawierając suchy wyciąg z kasztanowca zwyczajnego (Aesculus hippocastanum), który wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwpłytkowe oraz uszczelniające naczynia krwionośne. Preparat Esceven polecany jest szczególnie w obrzękach pourazowych i hemoroidach.

Esceven

Preparat zawierający wyciąg z nasion kasztanowca zwyczajnego (Aesculus hippocastanum L.). Jego głównym składnikiem jest beta-escyna, która zmniejsza zastoje żylne i obrzęki. Polecany jest w żylakowatości oraz pooperacyjnych i pourazowych obrzękach tkanek.

Endotelon

Oligomery procyjanidolowe otrzymane z pestek dyni mają wywierać działanie ochronne na ścianę naczyń krwionośnych i limfatycznych, stąd też preparat jest zalecany pomocniczo w zaburzeniach krążenia obwodowego, np. tych z uczuciem ciężkości i bolesności kończyn dolnych, także w profilaktyce odleżyn lub w stanach zastoju chłonki.

Detralex

Preparat zawiera flawonoidy, które zmniejszają kruchość, łamliwość i przepuszczalność naczyń krwionośnych. Polecany jest w zaburzeniach krążenia żylnego: żylakach i ich powikłaniach, zaburzeniach krążenia żylnego w czasie ciąży i skłonności do krwawień.