Polecane leki i suplementy na: rany

Stop hemo

Opatrunki i puder zawierające włókna alginianowe o właściwościach przeciwkrwotocznych. Zaletą jest wygodna forma aplikacji, duża skuteczność i poręczność.

Maxibiotic

Każdemu z nas na co dzień zdarzają się drobne uszkodzenia skóry, np. zadrapania, otarcia, ukąszenia. W takich przypadkach, w celu dezynfekcji ran dobrze sprawdzają się dostępne bez recepty maści z antybiotykami.

Bepanthen Mammy krem

Bepanthen Mammy to krem przeciw rozstępom przeznaczony dla kobiet w ciąży. Wzmacnia i tworzy barierę ochronną na powierzchni skóry.

Bepanthen Eye

Bepanthen Eye zawiera jako substancje czynne dekspantenol oraz kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy zapewnia długotrwałe nawilżenie na powierzchni oka.

Bepanthen Baby Maść Ochronna

Bepanthen Baby Maść Ochronna chroni przed wystąpieniem odparzeń pieluszkowych oraz wspomaga regenerację skóry dziecka. Zawarta w preparacie lanolina  tworzy na skórze warstwę chroniącą przed czynnikami drażniącymi, takimi jak wilgoć wewnątrz pieluszki.

Alantan Plus

Przeciwzapalne, ściągające, łagodzące, keratolityczne oraz pobudzające ziarninowanie naskórka, reguluje gospodarkę wodną.

Alantan

Maść działa przeciwzapalnie, odkażająco i ściągająco, przyspiesza ziarninowanie i pobudza tworzenie naskórka. Działa łagodząco na stany za­palne skóry. Przyspiesza gojenie się ran.

Bepanthen plus krem

Miejscowe przeciwzapalne, przyśpieszające i usprawniające regenerację nabłonka i skóry, zwiększające elastyczność, poprawiające stopień nawilżenia skóry; preparat z grupy witamin (witamina B5).

PVP-Iodine

Dzięki zawartości jodu lek działa bakteriobójczo, przeciwgrzybiczo, przeciwwirusowo i przeciwpierwotniakowo. W połączeniu z polimerem jod ma większą rozpuszczalność i lepszą penetrację w głąb skóry i błon śluzowych. . Zapobiegawczo przy nawracających zakażeniach pochwy oraz przed operacjami ginekologicznymi.