Polecane leki i suplementy na: rozedma płuc

Lehning L52

Lehning L52 to homeopatyczny lek stosowany wspomagająco w leczeniu objawów grypy i przeziębienia. Jego składniki zwalczają wszystkie objawy występujące w infekcjach górnych i dolnych dróg oddechowych.

Fluimucil Muko

Jest to lek mukolityczny, który przez zmianę składu wydzieliny zmniejsza jej lepkość i ułatwia odkrztuszanie.

Bricanyl

Preparat powoduje rozkurcz mięśni gładkich oskrzeli i zahamowanie uwalniania mediatorów zapalenia, zmniejszenie obrzęku oraz poprawę klirensu śluzowo-rzęskowego.

Bambec

Preparat pobudza receptory β2 w oskrzelach, powodując ich rozkurcz.

Mukolina syrop

Mukolityczne i sekretolitycz­ne (zwiększające ilość wydzieliny w oskrzelach, a zarazem ułatwiające jej upłynnianie i wykrztuszanie).

Tussicom

Lek o działaniu upłynniającym i ułatwiającym odkrztuszanie wydzieliny zalegającej w układzie oddechowym.

ACC

Rozrzedzające działanie i upłynniają­ce zbyt gęstą wydzielinę w oskrzelach (działanie mukolityczne), wykrztuśne – pochodna naturalnego aminokwasu L-cysteiny.

Tussipect

Tussipect to preparat o skojarzonym działaniu składników - wykrztuśnym, rozszerzającym oskrzela, łagodzącym kaszel, odkażającym drogi oddechowe, przeciwzapalnym.

Foradil

Silne, szybkie (początek działania po 1- 3 minut) i długotrwałe (12 godzin) rozszerzające oskrzela, także przeciwuczuleniowe (antyhistaminowe) i przeciwzapalne.

Berotec N

Szybko i stosunkowo krótkotrwale rozszerzający oskrzela (początek działania – po 5-10 minutach; czas działania: 3-6 godzin) – lek z grupy beta-sympatykomimetycznych.

Baladex

Jest to preparat złożony z dwóch leków wpływających na drogi oddechowe. Syrop jest stosowany profilaktycznie i leczniczo w duszności występującej w chorobach oskrzeli, takich jak zapalenie oskrzeli, astma, przewlekła obturacyjna choroba oskrzelowo-płucna, choć obecnie preferowane są w tych schorzeniach preparaty wziewne, a skuteczność preparatu nie jest udowodniona.