Polecane leki i suplementy na: rozszerzające oskrzela

Fosidal

Syrop dostępny bez recepty zawierający fenspiryd. Ma działanie przeciwzapalne, rozszerzające oskrzela i zwalczające kaszel, zarówno suchy, jak i mokry.

Vizendo

Vizendo to lek stosowany w astmie, wykazujący działanie przeciwzapalne i rozszerzające oskrzela.

Drimon

Drimon to lek stosowany w astmie, wykazujący działanie przeciwzapalne i rozszerzające oskrzela.

Astmodil

Astmodil to lek, którego substancją czynną jest montelukast, będący antagonistą receptora leukotrienowego. Blokując ten receptor, blokuje działanie tzw. leukotrienów.

Eurespal

Lek o działaniu przeciwzapalnym, rozszerzającym oskrzela, przeciwuczuleniowym. Producent zaleca stosowanie go w ostrych i przewlekłych zapaleniach górnych i dolnych dróg oddechowych, stanach skurczowych oskrzeli i zapaleniu ucha środkowego

Syrop sosnowy złożony

Skojarzone działanie składników – zwiększające wydzielanie śluzu w drogach oddechowych, wykrztuśne, przeciwkaszlowe, rozszerzające oskrzela, przeciwwysiękowe.

Tussipect

Tussipect to preparat o skojarzonym działaniu składników - wykrztuśnym, rozszerzającym oskrzela, łagodzącym kaszel, odkażającym drogi oddechowe, przeciwzapalnym.

Symbicort Turbuhaler

Lek działa w tej chorobie przyczynowo, wygaszając proces zapalny toczący się przewlekle w oskrzelach, hamuje powstawanie mediatorów procesu zapalnego oraz wewnątrzustrojowych związków silnie kurczących oskrzela.

Singulair

Silne, długotrwałe przeciwzapalne, przeciwuczuleniowe, rozszerzające oskrzela – lek z grupy wybiórczych (selektywnych) antagonistów receptora leukotrienowego.

Foradil

Silne, szybkie (początek działania po 1- 3 minut) i długotrwałe (12 godzin) rozszerzające oskrzela, także przeciwuczuleniowe (antyhistaminowe) i przeciwzapalne.

Berotec N

Szybko i stosunkowo krótkotrwale rozszerzający oskrzela (początek działania – po 5-10 minutach; czas działania: 3-6 godzin) – lek z grupy beta-sympatykomimetycznych.

Baladex

Jest to preparat złożony z dwóch leków wpływających na drogi oddechowe. Syrop jest stosowany profilaktycznie i leczniczo w duszności występującej w chorobach oskrzeli, takich jak zapalenie oskrzeli, astma, przewlekła obturacyjna choroba oskrzelowo-płucna, choć obecnie preferowane są w tych schorzeniach preparaty wziewne, a skuteczność preparatu nie jest udowodniona.

Accolate tabletki

Silne i długotrwałe, przeciwzapalne, przeciwuczuleniowe, rozszerzające oskrzela – lek z grupy wybiórczych (selektywnych) antagonistów receptora leukotrienowego.