Polecane leki i suplementy na: rzeżączka

Xorimax

Xorimax jest zaliczany do antybiotyków β-laktamowych, cefalosporyn II generacji. Jest to lek o szerokim spektrum działania, który jest skuteczny wobec wielu drobnoustrojów - hamuje syntezę ściany komórkowej bakterii. Stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych u dorosłych i dzieci powyżej 3 miesiąca życia.

Cefobid

Antybiotyk (ß-laktamowy o działaniu bakteriobójczym), zaliczany do cefalosporyn.

Ceroxim

Jest to antybiotyk z grupy cefalosporyn o względnie szerokim zakresie działania bakteriobójczego.

Tarcevis

Jest to antybiotyk z grupy cefalosporyn, o dość szerokim zakresie działania bakteriobójczego.

Tarivid

Jest to chemioterapeutyk z grupy fluorochinolonów, o szerokim zakresie działania bakteriobójczego.

Madroxin

Jest to lek z grupy sulfonamidów, o działaniu bakteriostatycznym, obecnie wypierany przez bezpieczniejsze antybiotyki.

Unidox Solutab

Jest to antybiotyk tetracyklinowy o działaniu bakteriostatycznym. Jego mechanizm działania polega na hamowaniu biosyntezy białka bakterii.

Cipronex

Cipronex to lek zawierający jako substancję czynną ciprofloksacynę, chemioterapeutyk z grupy fluorochinolonów. Fluorochinolony hamują działanie enzymu biorącego udział w syntezie DNA, w konsekwencji powodując hamowanie rozmnażania i śmierć komórek.

Biofuroksym

Antybiotyk β-laktamowy (cefalosporyna II generacji) o szerokim spektrum bakteriobójczym, obejmującym także bakterie, wytwarza­jące β-laktamazy.

Erythromycinum TZF

Jest to antybiotyk makrolidowy o względnie wąskim zakresie działania, stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych.

Ciphin

Lek należy do chemioterapeutyków z grupy fluorochinolonów. Wykazuje działanie bakteriobójcze zwłaszcza w kierunku bakterii Gram-ujemnych (Neisseria spp., Haemophilus influenzae, Vibrio cholerae, Moraxella, Enterobacteriacae), z Gram-dodatnich najsilniej działa na gronkowce, słabo działa na bakterie beztlenowe.

Erythromycinum

Antybiotyk makrolidowy w postaci maści, płynu lub tabletek o działaniu bakteriostatycznym wobec bakterii, odpowiedzialnych za patogenezę trądziku.

Doxycyclinum

Jest to antybiotyk tetracyklinowy o działaniu bakteriostatycznym. Mechanizm ich działania polega na hamowaniu biosyntezy białka bakterii. Stosowany jest w zakażeniach dróg oddechowych, pokarmowych, żółciowych, w zakażeniach układu moczowo-płciowego, w toksoplazmozie, w chorobach wywołanych przez laseczki: błonicy, wąglika, dżumy, brucelozy.

Unasyn

Jest to antybiotyk z grupy penicylin o szerokim zakresie działania bakteriobójczego. Sultamycylina stanowi połączenie ampicyliny (antybiotyku z grupy penicylin) z sulbaktamem (związkiem hamującym działanie enzymów bakteryjnych unieczynniających ampicylinę). Rozszerza to zakres działania bakteriobójczego leku na bakterie oporne na ampicylinę. Preparat jest stosowany w leczeniu zakażeń dróg oddechowych, moczowych, skóry i tkanek miękkich.

Suprax

Jest to antybiotyk z grupy cefalosporyn, o dość szerokim zakresie działania bakteriobójczego. Jest stosowany w leczeniu zakażeń dróg oddechowych, nosa i uszu (zapalenie ucha środkowego), dróg moczowych (również zakażenia rzeżączkowe).

Penicillinum procainicum

Penicylina jest antybiotykiem bakteriobójczym aktywnym wobec wielu bakterii. Stosuje się ją w zapaleniu migdałków podniebiennych, zakażeniach dróg oddechowych, w leczeniu ostrej choroby reumatycznej, róży, płonicy (szkarlatyny), rzeżączki i innych zakażeń powodowanych przez bakterie wrażliwe na lek. Ponadto razem z innymi antybiotykami w leczeniu zapaleń opon móz­gowo-rdzeniowych, zakażeniach stawów i kości, wągliku, promienicy i kile. U dzieci i młodzieży stosuje się ją niemal wyłącznie w zapobieganiu chorobie reumatycznej i zapaleniu wsierdzia. Penicylina prokainowa działa dłużej niż penicylina krystaliczna, lecz ma również dodatkowe działania niepożądane związane z zawartością prokainy.