Polecane leki i suplementy na: silne przeciwzapalne

Eztom

Preparat (w postaci kremu) zawiera syntetyczny glikokortykosteroid, który zapewnia miejscowe działanie przeciwzapalne, przeciwświądowe i obkurczające naczynia krwionośne.

Momarid

Jest to syntetyczny kortykosteroid o silnym działaniu przeciwzapalnym i przeciwświądowym.

Refastin

Lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym.

Naxii

Lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym i przeciwzapal­nym.

Budenofalk

Silne miejscowe (w obrębie jelit) działanie przeciwzapalne – lek z grupy glikokortykosteroidów. W odróżnieniu od innych glikokortykosteroidów stosowanych doustnie (dexamethasone, prednisolone, prednisone) działanie leku ogranicza się w zasadzie do światła przewodu pokarmowego – przy porównywalnej skuteczności klinicznej z prednizolonem (prednisolone) stosowanym w postaci tabletek.

Singulair

Silne, długotrwałe przeciwzapalne, przeciwuczuleniowe, rozszerzające oskrzela – lek z grupy wybiórczych (selektywnych) antagonistów receptora leukotrienowego.

Pulmicort turbuhaler

Patrz: BECLAZONE EB. Preparat należy stosować wyłącznie przy użyciu aparatu inhalacyjnego wielokrotnego użytku – TURBUHALER, który powinien być zapisany przy pierwszym użyciu leku.

Flixotide aerozol

Miejscowe, silne, przeciwzapalne i przeciwuczuleniowe w obrębie dróg oddechowych – lek z grupy grupy syntetycznych glikokortykosteroidów.

Cortare

Preparat jest syntetycznym glikokortykosteroidem o bardzo silnym działaniu przeciwzapalnym i przeciwalergicznym.

Accolate tabletki

Silne i długotrwałe, przeciwzapalne, przeciwuczuleniowe, rozszerzające oskrzela – lek z grupy wybiórczych (selektywnych) antagonistów receptora leukotrienowego.

Alvesco

Silne i długotrwałe przeciwzapalne, przeciwalergiczne – lek z grupy glikokortykosteroidów wziewnych nowej generacji (w odróżnieniu od innych glikokortykosteroidów wziewnych lek jest nieaktywny w jamie ustnej, co powoduje, iż ryzyko wystąpienia miejscowych działań niepożądanych – częstszego występowania drożdżycy jamy ustnej jest bardzo niewielkie).