Polecane leki i suplementy na: skurcz oskrzeli

Onbrez Breezhaler

Onbrez Breezhaler jest lekiem do inhalacji dla osób z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc. Nie należy stosować go w sytuacjach nagłych - jest przeznaczony do stałego leczenia. Zawiera laktozę.

Seretide

Salmeterol to długo działający (czas działania wynosi 12 h) lek rozszerzający oskrzela.

Pulmoterol

Jest to długo działający (czas działania wynosi 12 h) lek rozszerzający oskrzela. Badania wskazują, że może mieć także inne korzystne działania, np. działanie przeciwzapalne. 

Elofen

Jest to lek niesterydowy o działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i hamującym skurcze oskrzeli. Hamuje wytwarzanie mediatorów zapalenia, blokuje receptory adrenergiczne.

Ephedrinum hydrochloricum

Efedryna powoduje pobudzenie receptorów adrenergicznych, przez co zwęża naczynia krwionośne (następuje wzrost ciśnienia tętniczego krwi i przyspieszenie czynności serca), powoduje rozszerzenie oskrzeli, zmniejsza wydzielanie śluzu, osłabia napięcie mięśni gładkich przewodu pokarmowego i pęcherza moczowego a także rozszerza źrenice.

Pulveril

Lek Pulveril zawierający substancję czynną – salmeterol. Działa na receptory adrenergiczne beta-2, powodując rozkurczenie mięśni gładkich oskrzeli, zmniejszenie przepuszczalności ścian naczyń krwionośnych oraz oczyszczanie śluzowo-rzęskowe.

Atimos

Atimos zawiera jako substancję czynną formoterol, lek należący do grupy sympatykomimetyków. Formoterol pobudza receptory adrenergicznych beta w mięśniach gładkich oskrzeli.

Eurefin

Eurefin to lek w syropie stosowany do objawowego leczenia chorób zapalnych płuc i oskrzeli przebiegających z kaszlem i odkrztuszaniem.

Astmirex

Astmirex to lek, którego substancją czynną jest montelukast, będący antagonistą receptora leukotrienowego. Blokując ten receptor, blokuje działanie tzw. leukotrienów.  Hamowanie działania tych substancji prowadzi do złagodzenia objawów astmy oraz alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa.

Eurespal

Lek o działaniu przeciwzapalnym, rozszerzającym oskrzela, przeciwuczuleniowym. Producent zaleca stosowanie go w ostrych i przewlekłych zapaleniach górnych i dolnych dróg oddechowych, stanach skurczowych oskrzeli i zapaleniu ucha środkowego

Supremin

Jest to lek przeciwkaszlowy. Ma też słabe działanie rozszerzające oskrzela

Theovent czopki

Lek z grupy metyloksantyn rozszerzający mięśniówkę gładką oskrzeli i naczyń oraz działający moczopędnie.

Steri-Neb Ipratropium

Lek wykazuje silne działanie rozkurczające mięśnie gładkie oskrzeli, działa miejscowo w oskrzelach i nie wpływa na gęstość i objętość wydzieliny drzewa oskrzelowego.

Serevent

Lek o działaniu rozkurczającym na mięśnie gładkie oskrzeli (pobudza receptory β2 w oskrzelach), hamujący także uwalnianie mediatorów reakcji alergicznej.

Pulmicort turbuhaler

Patrz: BECLAZONE EB. Preparat należy stosować wyłącznie przy użyciu aparatu inhalacyjnego wielokrotnego użytku – TURBUHALER, który powinien być zapisany przy pierwszym użyciu leku.