Polecane leki i suplementy na: sok żołądkowy

Panzol

Panzol to lek z grupy inhibitorów pompy protonowej. Hamuje wydzielanie kwasu żołądkowego i jest stosowany w leczeniu refluksu oraz zapobieganiu choroby wrzodowej.

Malugastrin

Lek o działaniu zobojętniającym kwaśny sok żołądkowy, osłaniającym, ściągającym oraz łagodzącym podrażnienia. Działanie rozwija się wolno i jest długotrwałe.

Rennie Antacidum

Preparat o właściwościach osłaniających błonę śluzową żołądka i dwunastnicy, ściągających i zobojętniających.

Ranloc

Preparat zawiera pantoprazol - inhibitor pompy protonowej, który hamuje wydzielanie soku żołądkowego. Polecany jest w przypadku wystąpienia wrzodów żołądka z towarzyszącym refluksem oraz zespołu Zollingera-Ellisona.

Citropepsin

Zwiększa łaknienie, ułatwia trawienie białek pokarmowych, normalizuje kwaśność soku żołądkowego – enzym trawienny występujący w soku żołądkowym.

Ulgamax

Preparat o działaniu zobojętniającym kwaśną treść żołądkową, ściągającym i lekko osłaniającym błonę śluzową żołądka i dwunastnicy. Dimetikon działa przeciwwzdęciowo.

Sucralfate płyn

Działanie osłaniające i przeciwzapalne w stosunku do śluzówki przewodu pokarmowego; słabo zobojętniające sok żołądkowy.

Solaren płyn

Działanie żółciotwórcze, żółciopędne, przeciwzapalne, pobudzające wydzielanie soku żołądkowego.

Sal vichy factitium

Składniki preparatu działają słabo zobojętniająco na kwaśną treść żołądkową. Preparat może być stosowany w nadkwaśności, nadkwaśnym nieżycie żołądka.

Rennie

Preparat neutralizuje nadmiar kwasu żołądkowego, ochrania błonę śluzową żołądka i dwunastnicy przed zwiększoną kwaśnością soku żołądkowego.

Ortanol

Preparat zawiera omeprazol - inhibitor pompy protonowej, który hamuje wydzielanie soku żołądkowego. Polecany jest w przypadku wystąpienia wrzodów żołądka z towarzyszącym refluksem oraz zespołu Zollingera-Ellisona.

Nexium tabletki dojelitowe

Bardzo silne i długotrwale hamujące wydzielanie kwasu solnego w żołądku i soku żołądkowego – lek z grupy inhibitorów pompy protonowej (patrz BIOPBAZOL).

Gastrinal

Preparat o właściwościach osłaniających błonę śluzową żołądka i dwunastnicy, i zobojętniających.