Polecane leki i suplementy na: spojówki

Relestat

Silne przeciwuczuleniowe, przeciwświądowe, przeciwobrzękowe – preparat z grupy wybiórczych leków przeciwhistaminowych II generacji.

Visine classic

Jest to lek wpływający kurcząco na naczynia krwionośne, stosowany wyłącznie miejscowo dospojówkowo, gdzie stosunkowo długotrwale kurczy naczynia i zmniejsza objawy alergicznego nieżytu spojówek: zaczerwienienie, łzawienie i świąd. Lek działa wyłącznie objawowo, nie likwiduje przyczyn alergii.

Opatanol

Silne przeciwuczuleniowe, przeciwświądowe, przeciwobrzękowe preparat z grupy wybiórczych leków przeciwhistaminowych II generacji.

Oculosan

Skojarzone – miejscowe przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, odkażające, zwężające naczynia.

Dicortineff

Skojarzone działanie składników: miejscowe przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, przeciwuczuleniowe, przeciwwysiękowe; łagodzi świąd, pieczenie, łzawienie, światłowstręt.

Cincol

Jest to preparat złożony o działaniu odkażającym i słabym przeciwbakteryjnym, zalecany w ostrych i przewlekłych stanach zapalnych spojówek.

Chibroxin krople do oczu

Miejscowe silne bakteriobójcze – lek z grupy fluorochinolonów nowej (II) generacji o szerokim zakresie (spektrum) działania. Fluorochinolony blokują replikację DNA bakterii przez wiązanie się z enzymem gyrazą – topoizomerazą II bakterii; w ten sposób dochodzi do uszkodzenia materiału genetycznego bakterii i zahamowania ich rozmnażania się.

Betamann

Długotrwałe, obniżające ciśnienie śródgałkowe oka – lek z grupy beta-blokerów.  Zmniejsza wytwarzanie cieczy wodnistej i ułatwia jej odpływ z komory przedniej oka.

Betadrin krople do oczu

Skojarzone działanie składników – miejscowe zwężające naczynia krwionośne, przeciwuczuleniowe (antyhistaminowe), odkażające.

Alomide

Stosowany jest w chorobach oczu o podłożu alergicznym (zapalenie spojówek).