Jaki wybrać lek przeciwbólowy bez recepty? Sprawdź przeciwwskazania!
Właściwie sprawa wydaje się z góry przesądzona – jeden klik pilotem od telewizora, rzut oka na reklamy i już wszystko wiadomo.
Właściwie sprawa wydaje się z góry przesądzona – jeden klik pilotem od telewizora, rzut oka na reklamy i już wszystko wiadomo.
Połączenie dwóch leków (lidokainy o działaniu miejscowo znieczulającym i chlorheksydyny, która wykazuje właściwości antyseptyczne), stosowane w stanach zapalnych gardła i/lub jamy ustnej, a także w przebiegu przeziębienia oraz grypy, gdy dochodzi do podrażnienia błon śluzowych gardła.
Anginbon jest lekiem w formie aerozolu do stosowania na błonę śluzową jamy ustnej. Przeznaczony jest dla osób dorosłych zmagających się z infekcjami górnych dróg oddechowych, opryszczką czy pleśniawkami.
Tantum Lemon jest lekiem na stany zapalne jamy ustnej oraz gardła. Po konsultacji z lekarzem może być stosowany przez kobiety w ciąży i karmiące piersią. Zawiera aspartam.
Ketoprofen-SF jest lekiem o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Dostępny jest pod postacią tabletek oraz roztworu do wstrzykiwań. Jego substancją aktywną jest ketoprofen. Ketoprofen jest środkiem niesteroidowym, który bardzo szybko się wchłania, dlatego jego działanie można odczuć już po pół godziny.
Wykazuje miejscowe działanie przeciwzapalne, odkażające i znieczulające.
Baikaderm to preparat do stosowania na skórę. Zawiera dwie substancje czynne: alantoinę oraz zespół flawonów z korzenia tarczycy bajkalskiej.
Lek zawierający substancję czynną – metyloprednizolon, będący syntetycznym glikokortykosteroidem. Działa przeciwzapalnie oraz immunosupresyjnie.
Preparat stanowi połączenie niesteroidowego leku przeciwzapalnego i mizoprostolu, który wykazuje działanie ochronne na błonę śluzowa żołądka i dwunastnicy.
Lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym i przeciwzapalnym.
Metafen to dwuskładnikowy lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym, zawierający paracetamol i ibuprofen. Ibuprofen obwodowo hamuje cyklooksygenazy: COX-1, a zwłaszcza COX-2. Tym samym, zmniejsza produkcję prostaglandyn, które działają prozapalnie i biorą udział w powstawaniu i przekaźnictwie bólu. Dodatkowo odwracalnie hamuje agregację płytek krwi. Mechanizm działania paracetamolu nie został jeszcze dokładnie poznany. Przyjmuje się, że […]
Preparat do stosowania miejscowego w postaci aerozolu na skórę. Lek ma właściwości bakteriobójcze, dzięki antybiotykowi aminoglikozydowemu zawartemu w preparacie oraz działanie przeciwzapalne, przeciwalergiczne i przeciwświądowe, co zawdzięcza obecności glikokortkosteroidu.
Lek ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwobrzękowe i przeciwzakrzepowe. Kwas salicylowy powoduje złuszczenie nadmiernie zrogowaciałej warstwy naskórka. Preparat jest stosowany pomocniczo w leczeniu chorób stawów i tkanek okołostawowych, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, łuszczycowe zapalenie stawów, skręcenia i zwichnięcia stawów, zerwanie więzadeł.
Jest to kortykosteroid do stosowania miejscowego, o silnym działaniu przeciwzapalnym. Jest stosowany w stanach obrzękowych, zaczerwienieniu, świądzie skóry i innych skórnych dolegliwościach.
Miejscowe przeciwzapalne, ściągające, przeciwbakteryjne.
Przeciwzapalne, rozkurczowe, wiatropędne, przeciwuczuleniowe.
Skojarzone działanie składników – miejscowe przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, znieczulające, przeciwzapalne, odświeżające jamę ustną, przeciwkaszlowe.
Lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), jest najczęściej stosowanym preparatem w leczeniu chorób reumatycznych.
Rozgrzewające, przeciwbólowe, ułatwiające oddychanie.
Silne i długotrwałe przeciwzapalne (słabsze od deksametazonu – dexamethasone), przeciwuczuleniowe i obniżające odporność (immunosupresyjne); wpływa na gospodarkę węglowodanową, białkową (podwyższa stężenie glukozy we krwi, zwiększa rozpad białka, czyli katabolizm); w odróżnieniu od deksametazonu wpływa także na gospodarkę mineralną, zatrzymując sód w organizmie, co skutkuje powstawaniem obrzęków – działanie to jednak jest znacznie słabsze niż w […]