Polecane leki i suplementy na: stany depresyjne z lękiem

Trittico

Średnie przeciwdepresyjne i przeciwlękowe, normalizujące sen, także słabe adrenolityczne (m.in. obniżające ciśnienie tętnicze krwi) – inhibitor zwrotnego wychwytu serotoniny.

Pramolan

Stosunkowo słabe przeciwdepresyjne, wyraźne uspokajające, przeciwlękowe, ułatwiające zasypianie, przeciwhistaminowe; brak wpływu na napęd – lek z grupy trójcyklicznych (trójpierścieniowych) leków przeciwdepresyjnych I (starej) generacji.

Noveril

Lek należący do grupy trójpierścieniowych leków antydepresyjnych. Działa uspokaja­jąco, znosi lęk, napięcie i poprawia nastrój. Jest stosowany w stanach depresyjnych różnego pochodzenia, w depresji w przebiegu schizofrenii, chorób organicznych mózgu, w nerwicach depresyjnych.

Mirzaten

Jest to lek przeciwdepresyjny, także o działaniu przeciwlękowym i uspokajającym, stosowany w leczeniu depresji.

Fevarin

Lek o działaniu antydepresyjnym. Jest stosowany w leczeniu depresji i zespołów depresyjnych, a także w lęku napadowym.

Esprital

Silne i szybkie przeciwdepresyjne, średnie przeciwlękowe, normalizujące sen – lek blokujący receptory adrenergiczne i serotoninergiczne (NaSSA).

Efectin ER

Efectin ER jest to lek zawierający jako substancję czynną wenlafaksynę – hamującą selektywnie wychwyt zwrotny serotoniny i noradrenaliny (przekaźników występujących w ludzkim organizmie, których niedobór prowadzi do zaburzeń depresyjnych).

Andepin

Średnio silne przeciwdepresyjne, umiarkowane poprawiające napęd („odhamowujące”); słabe przeciwlękowe, także hamujące łaknienie – lek z grupy selektywnych (wybiórczych) inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Działanie SSRI polega na hamowaniu wychwytu zwrotnego neuroprzekaźnika serotoniny – jednej z substancji odpowiedzialnych za przenoszenie bodźców w układzie nerwowym. Neuroprzekaźniki w warunkach fizjologicznych są uwalniane do złącza miedzy komórkami nerwowymi zwanego […]