Polecane leki i suplementy na: świąd skóry

Vasosan

Jest to żywica jonowymienna, skuteczna w zmniejszaniu stężenia cholesterolu we krwi przez wiązanie kwasów żółciowych w przewodzie pokarmowym i zwiększanie przez to usuwania cholesterolu z organizmu.

Promethazine

Lek neuroleptyczny, wykazuje właściwości przeciwhistaminowe, przeciwuczuleniowe, przeciwwymiotne, nasenne i miejscowo znieczulające.

Momecutan krem maść

Lek w postaci maści, zawierający syntetyczny glikokortykosteroid – mometazon. Działa przeciwzapalnie, przeciwświądowo, antyalergicznie.

Hydroxyzinum iniekcje

Hydroksyzyna to lek uspokajający i przeciwlękowy. Mechanizm jej działania związany jest z zahamowaniem ośrodków w układzie nerwowym. Dodatkowo, działa przeciwhistaminowo (wykazuje działanie przeciwuczuleniowe), przeciwwymiotnie oraz przeciwbólowo. Łagodzi stany napięcia wewnętrznego, napięcia lękowego oraz napięcia mięśniowego. Lek nie wpływa hamująco na czynność kory mózgowej.

Peritol

Jest to lek antyhistaminowy i antyserotoninowy, skuteczny w różnych chorobach alergicznych. Stosowany także jako lek wzmagający łaknienie, np. w jadłowstręcie psychicznym.

Fenistil krople doustne

Jest to lek antyhistaminowy starszej generacji, stosowany w leczeniu spowodowa­nych przez histaminę objawów chorób alergicznych górnych dróg oddechowych, alergicznego zapalenia spojówek, pokrzywki, alergicznego i niealergicznego świądu.

Diphergan

Silne przeciwuczuleniowe (antyhistaminowe) i przeciwświądowe; także uspokajające, nasenne, przeciwwymiotne – lek przeciwhistaminowy I generacji.

Clemastinum

Przeciwuczuleniowe, przeciwświądowe, przeciwobrzękowe, także uspokajające – lek przeciwhistaminowy I generacji.

Atarax

Przeciwlękowe, uspokajające, przeciwuczuleniowe, przeciwświądowe, przeciwwymiotne; rozkurczowe, obniżające napięcie mięśni.

Crotamiton

Działanie miejscowe przeciwświerzbowe, przeciwbakteryjne(na bakterie Gram-dodatnie), przeciwświądowe. Jest stosowany w leczeniu świerzbu, szczególnie powikłanego nadkażeniem bakteryjnym, świądu sromu, odbytu i świądu starczego.

Unibasis emulsja

Nawilżające, łagodzące, uelastyczniające skórę, zmniejsza nadmierne złuszczanie i szorstkość skóry.

Optiderm F krem

Złożone, mocznik zwiększa wilgotność skóry dzięki wiązaniu wody w warstwie rogowej naskórka, polidokanol – działa miejscowo znieczulająco.

Fenistil żel

Lek wykazuje działanie przeciwalergiczne (antyhistaminowe), przeciwobrzękowe i przeciwświądowe, a także słabe działanie uspokajające.

Colestid

Lek powoduje zmniejszenie stężenia cholesterolu we krwi dzięki temu, że wiąże się z kwasami żółciowymi w świetle jelita. Hamuje wchłanianie kwasów żółciowych w jelitach, przez co usuwa substrat dla powstawania cholesterolu w organizmie i obniża w ten sposób jego stężenie; zmniejsza także świąd skóry w przypadkach, gdy przyczyną występowania swędzenia jest żółtaczka – lek z […]