Polecane leki i suplementy na: szczepionka

Ismigen

Jest to liofilizowany lizat bakteryjny o działaniu immunostymulującym. Działanie to polega na pobudzeniu makrofagów, zwiększeniu liczby limfocytów T oraz wzmożeniu wytwarzania immunoglobulin.

Nimenrix

Szczepionka chroni przed zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych i posocznicy(pierwsza szczepionka skoniugowana przeciwko meningokokom z grup A, C, W-135 oraz Y dla osób powyżej 12 miesiąca życia).

M-M-RVAXPRO

Szczepionka zawiera kilka rodzajów drobnoustrojów (wirusy odry, świnki i różyczki), stosowana do czynnego uodpornienia przeciw zakażeniom wywołanym przez te wirusy.

Meningitec

Chroni przed zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych wywołanych przez Neisseria meningitidis grupy C.

Rotarix

Rotarix to szczepionka wirusowa, zawierająca żywy, atenuowany rotawirus ludzki. Pomaga ona chronić dziecko przed zapaleniem żołądka i jelit wywołanym przez zakażenie wirusem. 

Verorab

Jest to szczepionka przeciw wściekliźnie zawierająca inaktywowanego wirusa.

Stamaril

Uodparnia na zakażenia wywołane wirusem żółtej febry (Febris flavae).

Infanrix IPV+Hib

Jest to skojarzona szczepionka błoniczo-tężcowo-krztuścowa oraz przeciw poliomyelitis i zakażeniom wywołanym przez Haemophilus influenzae typu b. Stosowana jest do czynnego uodporniania dzieci od 2 m.ż.

Imovax Polio

Jest to szczepionka przeciw poliomyelitis zawierająca inaktywowane wirusy polio. Uodparnia na zakażenia wywołane przez 3 typy wirusa polio.

Hiberix

Szczepionka złożona, uodparnia na zakażenia wywołane przez H. influenzae typu b – HIB.