Polecane leki i suplementy na: sztywność mięśni

Akineton

Zmniejsza objawy choroby Parkinsona, poprawia sprawność ruchową i zmniejsza nasilenie drżeń mimowolnych – preparat z grupy leków antycholinergicznych (cholinolitycznych).

Baclofen

Lek zmniejsza napięcie mięśni szkieletowych, znosi skurcze mięśni i powoduje zmniejszenie dolegliwości bólowych. Jest stosowany w chorobach przebiegających z nadmiernym napięciem mięśni (chorobach układu nerwowego, niedowładach spastycznych, guzach rdzenia kręgowego, urazach). Pomocniczo w leczeniu rwy kulszowej, stanach zapalnych stawów i tkanek okołostawowych.

Tetraratio

Lek należący do pochodnych benzodiazepiny o silnym działaniu zwiotczającym mięśnie. Działa również uspokajająco, przeciwlękowo, przeciwdrgawkowo i nasennie. 

Polmesilat

Jest to lek działający rozluźniająco na mięśnie i hamujący ruchy mimowolne (drżenia, ruchy skręcające kończyn i tułowia). Jest stosowany w kurczach mięśni, kręczu szyi, nerwobólach różnego pochodzenia oraz w zespołach parkinsonowskich, np. pozapalnych czy polekowych.

Myolastan

Długotrwałe, szybkie (początek działania po ok. 15 min.) silne, wybiórcze. Zmniejszające napięcie mięśni szkieletowych; słabsze uspokajające, przeciwlękowe i przeciwdrgawkowe – lek z grupy benzodiazepin.