Polecane leki i suplementy na: trądzik

Tetracyclinum 3%

Maść zawierająca 3% tetracyklinę. Antybiotyk z grupy tetracyklin, wykazujący działanie bakteriobójcze wobec bakterii gram-ujemnych i gram-dodatnich, mikroplazm, krętek i niektórych pierwotniaków.

Zincas

Cynk jest pierwiastkiem śladowym biorącym udział w wielu przemianach metabolicznych organizmu. Jest koenzymem wielu enzymów, wpływa na przemianę białek i węglowodanów, warunkuje prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, wpływa na stan skóry, włosów i paznokci. Uważa się, że może hamować postęp miażdżycy.

Salfazin

Jest to wielowitaminowy preparat z dodatkiem cynku wspomagający przemiany metaboliczne organizmu.

Isotrex

Jest to pochodna witaminy A, która pobudza odnowę naskórka, zmniejsza nadmierne rogowacenie i wytwarzanie jodu.

Epiduo

Żel przeznaczony do leczenia zmian trądzikowych. Zawiera kombinację dwóch substancji aktywnych: adapalenu i nadtlenku benzoilu.

Syndi-35

Jest preparatem stosowanym do leczenia objawów hiperandrogenizacji u kobiet.

Erythromycinum TZF

Jest to antybiotyk makrolidowy o względnie wąskim zakresie działania, stosowany w leczeniu zakażeń bakteryjnych.

Belissa Cera

Belissa Cera to preparat zawierający składniki stosowane w celu wzmocnienia oraz regeneracji włosów i paznokci, a także poprawy kondycji cery. Wyciąg z fiołka trójbarwnego i zielonej herbaty oczyszcza i oddziałuje korzystnie na stan skóry.

Baikaderm

Baikaderm to preparat do stosowania na skórę. Zawiera dwie substancje czynne: alantoinę oraz zespół flawonów z korzenia tarczycy bajkalskiej.

Atywia

Atywia należy do grupy doustnych środków antykoncepcyjnych. Preparat zawiera dwie substancje czynne:  dienogest (syntetyczna pochodna progesteronu) i etynyloestradiol (syntetyczny estrogen).

Acnelec

Lek zapobiega powstawaniu zaskórników, zmniejsza stan zapalny w grudkach i krostach. Stosowany jest w leczeniu łagodnych i średnio nasilonych postaci trądziku pospolitego, zaskórnikowego i grudkowo-krostkowego.

Locacid

Preparat w postaci kremu zawierający kwas witaminy A (tretinoina), działający przedwtrądzikowo.

Derminax

Derminax to suplement diety, który eliminuje toksyny – przyczynę trądziku. Różnego typu toksyny wywołują stany zapalne naszej skóry, co prowadzi do blokowania porów i powstawania trądziku. Działanie Derminax wyznaczone jest więc na likwidację szkodliwych substancji z organizmu. Eliminuje złogi, martwe komórki i bakterie z porów skórnych – kolejną przyczynę trądziku.

Axotret

Jest to pochodna witaminy A, która pobudza odnowę naskórka – zwiększa ukrwienie i pobudza odnowę skóry, zmniejsza nadmierne rogowacenie i wytwarzanie jodu.

Acnosan T

Acnosan to środek o miejscowym działaniu keratolitycznym, przeciwbakteryjnym, przeciwgrzybiczym, przeciwłojotokowym.

Acnex

Acnex to suplement diety, polecany osobom z problemem trądziku.