Polecane leki i suplementy na: trądzik pospolity

Dalacin C

Jest to antybiotyk z grupy linkosamidów o względnie wąskim zakresie działania przeciwbakteryjnego.

Tetracyclinum 3%

Maść zawierająca 3% tetracyklinę. Antybiotyk z grupy tetracyklin, wykazujący działanie bakteriobójcze wobec bakterii gram-ujemnych i gram-dodatnich, mikroplazm, krętek i niektórych pierwotniaków.

Damelium

Jest to antybiotyk z grupy tetracyklin o pierwotnie szerokim zakresie działania bakteriostatycznego.

Epiduo

Żel przeznaczony do leczenia zmian trądzikowych. Zawiera kombinację dwóch substancji aktywnych: adapalenu i nadtlenku benzoilu.

Unidox Solutab

Jest to antybiotyk tetracyklinowy o działaniu bakteriostatycznym. Jego mechanizm działania polega na hamowaniu biosyntezy białka bakterii.

Syndi-35

Jest preparatem stosowanym do leczenia objawów hiperandrogenizacji u kobiet.

Belissa Cera

Belissa Cera to preparat zawierający składniki stosowane w celu wzmocnienia oraz regeneracji włosów i paznokci, a także poprawy kondycji cery. Wyciąg z fiołka trójbarwnego i zielonej herbaty oczyszcza i oddziałuje korzystnie na stan skóry.

Atywia

Atywia należy do grupy doustnych środków antykoncepcyjnych. Preparat zawiera dwie substancje czynne:  dienogest (syntetyczna pochodna progesteronu) i etynyloestradiol (syntetyczny estrogen).

Acnelec

Lek zapobiega powstawaniu zaskórników, zmniejsza stan zapalny w grudkach i krostach. Stosowany jest w leczeniu łagodnych i średnio nasilonych postaci trądziku pospolitego, zaskórnikowego i grudkowo-krostkowego.

Acnex

Acnex to suplement diety, polecany osobom z problemem trądziku.

Finacea

Kwas azelainowy jest naturalnie występującym, nasyconym kwasem dwukarboksylowym, który stosowany zewnętrznie działa przeciwtrądzikowo, hamuje nadmierną lub nieprawidłową czynność melanocytów oraz wykazuje pewne działanie antyproliferacyjne i cytotoksyczne.

Doxycyclinum

Jest to antybiotyk tetracyklinowy o działaniu bakteriostatycznym. Mechanizm ich działania polega na hamowaniu biosyntezy białka bakterii. Stosowany jest w zakażeniach dróg oddechowych, pokarmowych, żółciowych, w zakażeniach układu moczowo-płciowego, w toksoplazmozie, w chorobach wywołanych przez laseczki: błonicy, wąglika, dżumy, brucelozy.

Davercin tabletki

Cykliczny węglan erytromycyny to antybiotyk makrolidowy, pochodna erytromycyny o silniejszym i dłużej utrzymującym się działaniu.

Visaxinum tabletki

Visaxinum to suplement diety o korzystnym wpływie na cerę trądzikową dzięki odpowiednio dobranej kompozycji składników aktywnych.

Tetralysal

Przeciwbakteryjne wobec Propionibacterium acnes (bakterii wywołujących trądzik), przeciwzapalne w obrębie zmian skórnych – antybiotyk z grupy tetracyklin.

Fusacid

Lek w postaci maści lub kremu o działaniu przeciwbakteryjnym, stosowany w zakażeniach skóry wywołanych przez bakterie wrażliwe na działanie kwasu fusydowego

Benzacne

Preparat ten hamuje rozwój bakterii odpowiedzialnych za powstawanie trądziku pospolitego, a także działa złuszczająco i zmniejsza wydzielanie łoju.