Polecane leki i suplementy na: trójglicerydy

Apo-Atorva

Lek zawiera atorwastatynę, która należy do substancji z grupy statynów. Stosuje się ją w celu zmniejszenia poziomu lipidów we krwi. Hamuje ona aktywność enzymu odpowiedzialnego za syntezę cholesterolu. Dzięki temu poziom syntezy zostaje zmniejszony a organizm (za pomocą wątroby) łatwiej odnajduje cząsteczki wytwarzanego cholesterolu. Atorwastatyna zmniejsza ryzyko zawału serca i udaru mózgu.

Torvalipin

Torvalipin zawiera jako substancję czynną atorwastatynę, która należy do grupy statyn – leków hipolipemizujących.

Vasosan

Jest to żywica jonowymienna, skuteczna w zmniejszaniu stężenia cholesterolu we krwi przez wiązanie kwasów żółciowych w przewodzie pokarmowym i zwiększanie przez to usuwania cholesterolu z organizmu.

Atractin

Substancją czynną leku jest atorwastatyna (statyna). Atorwastatyna hamuje aktywność enzymu biorącego udział w syntezie cholesterolu, zmniejsza syntezę cholesterolu oraz pobudza komórki wątroby do zwiększenia wychwytu  cholesterolu LDL z krwi.

Tulip

Środek hamujący syntezę cholesterolu, frakcji LDL i częściowo VLDL. Powoduje także obniżenie stężenia triglicerydów oraz zwięk­szenie stężenia lipoprotein HDL we krwi.

Biofibrat

Preparat obniżający stężenie triglicerydów, cholesterolu całkowitego, frakcji LDL i VLDL oraz zwiększający stężenie cholesterolu frakcji HDL.

Amlator tabletki

Amlator jest lekiem złożonym, stanowiącym połączenie leku hipolipemizującego z grupy statyn (atorwastatyny) z blokerem kanału wapniowego typu dihydropirydyny (amlodypiną).

Bezamidin

Lek z grupy fibratów. Obniża stężenie triglicerydów i cholesterolu całkowitego, a w mniejszym stopniu podwyższa poziom „dobrego” cholesterolu HDL we krwi, działa także przeciwzapalnie i hamuje postęp miażdżycy naczyń oraz wykazuje działanie moczanopędne(usuwające kwas moczowy z moczem).

Atoris tabletki

Lek z grupy statyn. Silnie hamuje wytwarzanie cholesterolu (zwłaszcza cholesterolu LDL oraz triglicerydów) w wątrobie na drodze wybiórczego hamowania jednego z enzymów; podwyższa poziom „dobrego” cholesterolu HDL.