Polecane leki i suplementy na: trudności w zasypianiu

Estazolam Polfarmex

Jest to pochodna benzodiazepiny, wykazująca silne działanie nasenne, uspokajające, przeciwlękowe, przeciwdrgawkowe i miorelaksacyjne.

Benosen

Benosen to preparat zawierający wyciąg z chmielu oraz L-teaninę. Składniki te działają uspokajająco oraz ułatwiają zasypianie.

Lorafen

Silne działanie nasenne i przeciwlękowe, słabsze przeciwdrgawkowe i silniejsze od diazepamu obniżające napięcie mięśni - lek z grupy benzodiazepin o średnio długimi działaniu.

Estazolam Espefa

Lek należący do pochodnych benzodiazepiny. Wykorzystywane jest jego działanie nasenne. Ma również właściwości przeciwlękowe, przeciwdrgawkowe i zmniejszające napięcie mięśni. Jest stosowany w leczeniu zaburzeń snu, np. trudności w zasypianiu, bezsenności.

Nitrazepam

Nitrazepam jest lekiem należącym do pochodnych benzodiazepiny o działaniu uspokaja­jącym, nasennym i przeciwdrgawkowym. Jest stosowany w leczeniu bezsenności i niektórych postaci padaczki u dzieci.

Elenium

Lek należy do pochodnych benzodiazepiny. Ma działanie przeciwlękowe, przeciw­drgawkowe i uspokajające. Jest stosowany w stanach lęku, niepokoju, nerwicach, leczeniu od­wykowym uzależnienia od alkoholu, w zespole napięcia przedmiesiączkowego, w bolesnych skurczach mięśni i w innych chorobach.