Polecane leki i suplementy na: ucho

Bivacyn (krople do oczu)

Preparat do stosowania miejscowego do oczu, zawierający dwa antybiotyki przeciwbakteryjne o uzupełniającym się zakresie działania: neomycynę i bacitracynę.

Vaxol

Vaxol to preparat stosowany do czyszczenia uszu z woskowiny usznej. Zawarta w preparacie oliwa z oliwek chroni przed infekcjami oraz dostaniem się wody do ucha.

Betanil forte

Betanil forte zawiera jako substancję czynną chlorowodek betahistyny -syntetyczny analog histaminy. Blokuje receptory histaminowe presynaptyczne H3, nasilając wydzielanie histaminy w zakończeniach nerwowych.

Aurecon

Auceron drops to preparat poprawiający skuteczność czyszczenia ucha, zmniejszający osadzanie się nadmiaru woskowiny w kanałach słuchowych i hamujący rozmnażanie się drobnoustrojów. Zawiera  olejek rumiankowy –  wywierający łagodzące i regenerujące działanie i olejek eukaliptusowy-  działający antybakteryjnie.

Ototalgin

Ototalgin to lek w postaci kropli do uszu stosowany w stanach zapalnych ucha zewnętrznego oraz pomocniczo do usuwania woskowiny przed zabiegami laryngologicznymi.

Dicortineff

Skojarzone działanie składników: miejscowe przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, przeciwuczuleniowe, przeciwwysiękowe; łagodzi świąd, pieczenie, łzawienie, światłowstręt.

Atecortin

Jest to preparat do stosowania miejscowego, zawierający dwa uzupełniające się antybiotyki przeciwbakteryjne oraz kortykosteroid. Stosuje się go w zakażeniach ucha zewnętrznego i środkowego oraz w bakteryjnych zapaleniach spojówek i innych części oka.