Polecane leki i suplementy na: uderzenie gorąca

ProLady Menopauza

ProLady jest suplementem diety przeznaczonym dla kobiet w okresie menopauzy. Łagodzi nieprzyjemne dolegliwości, takie jak: uderzenia gorąca, nadmierna potliwość, zaczerwienienia, uczucie niepokoju.

Femal Forte Menopauza

Suplement diety Femal Forte Menopauza to preparat polecany kobietom znajdującym się w okresie okołomenopauzalnym, które pragnął załagodzić objawy związane z występowaniem zjawiska określanego mianem menopauzy.

Divina

Preparat zawiera żeński hormon płciowy — estradiol, oraz pochodną progesteronu.

Cliovelle

Jest to jednofazowy preparat zawierający hormony płciowe. Stosowany jest substytucyjnie w stanach niedoboru hormonów kobie­cych.

Climea forte

Climea forte to wieloskładnikowy suplement diety stosowany w celu łagodzenia objawów menopauzy.

Climea Meno

Climea to suplement diety stosowany w celu łagodzenia objawów menopauzy, zawierający izoflawony sojowe, wapń i witaminę E.

Remifemin tabletki

Remifemin to tabletki zawierające ekstrakt z rośliny Cimicifuga racemosa.  Działanie leku polega na zmniejszaniu objawów klinicznych, które towarzyszą niedoborowi estrogenów u kobiet w okresie przekwitania.

Systen sequi

Jest to preparat zawierający hormony płciowe w postaci piastrów do stosowania przezskórnego. Lek zmniejsza dolegliwości takie jak: zaburzenia snu, uczucie gorąca, nerwowość, zapobiega miażdżycy i osteoporozie. Czytaj również: ESTALIS.

Climen

Działanie skojarzone składników, zmniejsza dolegliwości okresu przekwitania, zapobiega wystąpieniu osteoporozy.

Activelle tabletki

Hormonalna terapia zastępcza (HTZ) u kobiet z niedoborem estrogenów wynikającym z przyczyn naturalnych (menopauza – leczenie objawów wypadowych: uderzenia gorąca, zlewne poty, zmienność nastrojów, stany depresyjne, zaburzenia snu, zmiany zanikowe sromu i pochwy; zapobieganie i leczenie osteoporozy menopauzalnej) lub chorobowych (operacyjne usuniecie jajników; niedorozwój jajników: pierwotny i wtórny brak miesiączki).