Polecane leki i suplementy na: ukąszenia owadów

Betnovate N

Kortykosteroid zawarty w preparacie działa przeciwzapalnie, a neomycyna wywiera działanie przeciwbakteryjne.

Betnovate C

Kortykosteroid zawarty w preparacie działa przeciwzapalnie, a kliokwinol wywiera działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze.

Altix

Preparat o działaniu przeciwzapalnym, ściągającym, odkażającym i łagodzącym dolegliwości bólowe. Stosowany na stłuczenia, obrzęki pourazowe, oparzenia I stopnia.

Entil ukąszenia żel

Entil to hydrożel stosowany miejscowo na nieuszkodzoną skórę w celu łagodzenia miejscowych objawów ukąszenia owadów: świądu, obrzęku, zaczerwienienia.

Peritol

Jest to lek antyhistaminowy i antyserotoninowy, skuteczny w różnych chorobach alergicznych. Stosowany także jako lek wzmagający łaknienie, np. w jadłowstręcie psychicznym.

Fenistil krople doustne

Jest to lek antyhistaminowy starszej generacji, stosowany w leczeniu spowodowa­nych przez histaminę objawów chorób alergicznych górnych dróg oddechowych, alergicznego zapalenia spojówek, pokrzywki, alergicznego i niealergicznego świądu.

Soventol

Żel o działaniu przeciwświądowym i przeciwobrzękowym. Stosowany w chorobach alergicznych skóry, po ukąszeniach owadów i w niektórych innych chorobach skóry przebiegających ze świądem.

Fenistil żel

Lek wykazuje działanie przeciwalergiczne (antyhistaminowe), przeciwobrzękowe i przeciwświądowe, a także słabe działanie uspokajające.

Dermophenazol

Skojarzone działanie składników: przeciwhistaminowe, miejscowo znieczulające; zmniejszające obrzęki uczuleniowe.

Comarol

Jest to lek przeciwhistaminowy stosowany w leczeniu zależnych od histaminy objawów skórnych, takich jak świąd, ból, zaczerwienienie, obrzęk, które powstają np. po ukąszeniu owadów, kontakcie z roślinami, np. pokrzywą, lub występują w pokrzywce i innych alergicznych chorobach skóry.