Polecane leki i suplementy na: ukąszenia przez owady

Maxibiotic

Każdemu z nas na co dzień zdarzają się drobne uszkodzenia skóry, np. zadrapania, otarcia, ukąszenia. W takich przypadkach, w celu dezynfekcji ran dobrze sprawdzają się dostępne bez recepty maści z antybiotykami.

Orinoko Plastry

Suplement diety Orinoko Plastry to produkt przeznaczony do ochrony organizmu przed uciążliwym skutkiem działalności owadów oraz insektów (komary, meszki, kleszcze). Jego efektywne działanie obserwować można w czasie 24 godzin od momentu zastosowania. W swoim składzie suplement diety Orinoko Plastry zawiera olejki eteryczne, które dzięki intensywnej woni skutecznie odstraszają dokuczliwe owady oraz insekty. Stosowanie produktu Orinoko […]

Altix

Preparat o działaniu przeciwzapalnym, ściągającym, odkażającym i łagodzącym dolegliwości bólowe. Stosowany na stłuczenia, obrzęki pourazowe, oparzenia I stopnia.

Altaziaja

Preparat do stosowania zewnętrznego w postaci żelu o działaniu przeciwzapalnym, przeciwobrzękowym, odkażającym i łagodzą­cym ból.

Cutivate

Jest to kortykosteroid do stosowania miejscowego, o silnym działaniu przeciwzapalnym. Jest stosowany w stanach obrzękowych, zaczerwienieniu, świądzie skóry i innych skórnych dolegliwościach.

Fenistil krople doustne

Jest to lek antyhistaminowy starszej generacji, stosowany w leczeniu spowodowa­nych przez histaminę objawów chorób alergicznych górnych dróg oddechowych, alergicznego zapalenia spojówek, pokrzywki, alergicznego i niealergicznego świądu.

Oxycort A

Skojarzone działanie - miejscowe przeciwzapalne, przeciwuczuleniowe, przeciwwysiękowe, przeciwbakteryjne. Jest stosowany w zakażeniach ucha zewnętrznego i środkowego oraz w bakteryjnych zapaleniach spojówek i zapaleniach innych części oka.

Fenistil żel

Lek wykazuje działanie przeciwalergiczne (antyhistaminowe), przeciwobrzękowe i przeciwświądowe, a także słabe działanie uspokajające.

Dexapolcort

Umiarkowanie silne miejscowe przeciwzapalne, przeciwalergiczne i przeciwświądowe; lek z grupy syntetycznych glikokortykosteroidów.

Dermophenazol

Skojarzone działanie składników: przeciwhistaminowe, miejscowo znieczulające; zmniejszające obrzęki uczuleniowe.

Tantum 5% żel

Przeciwbólowe, przeciwzapalne, miejscowo znieczulające, zmniejszające napięcie mięśni.