Polecane leki i suplementy na: układ krążenia

Cardiomin B6

Cardiomin B6 to suplement, którego zadaniem jest uzupełnianie diety w określone składniki mineralne takie jak wapń, magnez i potas.

Hyzaar

Jest to preparat złożony zawierający losartan – lek blokujący wpływy wytwarzanej w organizmie angiotensyny II i tiazydowy lek moczopędny hydrochlorotiazyd. Łączne stosowanie wymienionych leków poprawia kontrolę ciśnienia krwi, a losartan częściowo zapobiega działaniom niepożądanym hydrochlorotiazydu, zwłaszcza tym związanym z nadmierną utratą potasu z organizmu.

Chela-Mag B6 Cardio

Chela-Mag B6 Cardio to preparat zawierający składniki wpływające korzystnie na funkcjonowanie serca i układu krążenia. Magnez wraz z witaminą B6 wspierają pracę mięśnia sercowego.

Doppelherz Energovital Tonik K

Jest to wielowitaminowy preparat zawierający żelazo, mikroelementy i wyciągi ziołowe. Pobudza metabolizm komórkowy i wspoma­ga czynności układu krążenia i układu nerwowego.

Bio Active Q10 Uniqinol

Preparat zawiera aktywną postać koenzymu Q10 – ubichinol, który jest bezpośrednio wykorzystywany przez organizm. Koenzym Q10 odgrywa rolę w produkcji energii, utrzymując też właściwą pracę serca i prawidłowe ciśnienie krwi. 

Lapixen

Lek zawierający substancję czynną – lacydypinę, będącą antagonistą wapnia III generacji. Działa poprzez zmniejszanie dopływu wapnia do mięśni gładkich naczyń obwodowych, wieńcowych oraz mięśnia sercowego, powodując rozszerzenie naczyń krwionośnych.

Asparaginian Cardio Duo

Asparaginian Cardio Duo to preparat wspomagający pracę serca, działanie układu krążenia i funkcjonowanie układu nerwowego. Głóg wzmacnia mięsień sercowy i powoduje  ekonomiczną pracę serca. 

Aronox Serce

Aronox Serce to preparat zawierający składniki pozytywnie wpływające na pracę serca i na układ krążenia. Środek zawiera L-argininę, suchy ekstrakt z owoców aronii oraz suchy ekstrakt z nasion wiesiołka, które pomagają utrzymać właściwy poziom cholesterolu we krwi i usprawniają krążenie. 

Captopril

Hamuje powstawanie w organizmie angiotensyny II – substancji odpowiedzialnej za zwężenie naczyń krwionośnych i wzrost ciśnienia tętniczego oraz przerost mięśnia sercowego – lek z grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny (IKA) o szybkim i stosunkowo krótkim działaniu.

Ampril

Lek należy do tzw. inhibitorów konwertazy angiotensyny, czyli grupy związków hamujących aktywność enzymu przekształcającego angiotensynę I w aktywnie działającą w organizmie angiotensynę II.

Co-Diovan

Wynika z działania dwóch składników obniżających ciśnienie tętnicze krwi o różnym mechanizmie uchwytu: antagonisty receptorów dla angiotensyny II (grupa „sartanów”) – walsartanu (patrz DIOVAN) i leku moczopędnego (diuretyku) – hydrochlorotiazydu (patrz DISALUNIL). Skojarzenie obu składników wykorzystuje zjawisko synergizmu, czyli wzajemnego wzmacniania działania i skuteczności, co sprawia, iż łączny efekt leczniczy jest większy od sumy efektów […]

Ampril HL tabletki

Wynika z działania dwóch składników obniżających ciśnienie tętnicze krwi o różnym mechanizmie uchwytu: inhibitora konwertazy angiotensyny (grupa ACE) – ramiprylu (MITRIP) i leku moczopędnego (diuretyku) – hydrochlorotiazyd). Skojarzenie obu składników wykorzystuje zjawisko synergizmu czyli wzajemnego wzmacniania działania i skuteczności, co sprawia, iż łączny efekt leczniczy jest większy od sumy efektów działania każdego ze składników z […]

Polocard

Acetylowana pochodna kwasu salicylowego - substancja z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, hamująca cyklooksygenazę typu I-szego oraz - w mniejszym stopniu - II-giego. W małych dawkach zapobiega agregacji płytek krwi, w większych zaś wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe.