Polecane leki i suplementy na: układ nerwowy

Sympramol

Lek z grupy trójpierścieniowych leków antydepresyjnych. Wykazuje działanie uspokajające i słabe antydepresyjne.

Filomag B6

Jest to połączenie magnezu z witaminą B6, która dodatkowo zwiększa przyswajalność magnezu.

Vita Buerlecithin

Preparat zawiera lecytynę, która dzięki zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych zmniejsza stężenie cholesterolu i triglicerydów we krwi. Jest również źródłem choliny, która bierze udział w metabolizmie mózgu, nerwów i mięśni. Stosowany jest w stanach zmęczenia, okresach rekonwa­lescencji. Stosowany jest w stanach zmęczenia, okresach rekonwa­lescencji.

Dipromal

Jest to lek przeciwdrgawkowy, stosowany w przewlekłym leczeniu padaczki u dzieci i dorosłych.

Aspargan

Aspargan to preparat przeznaczony dla osób z niedoborem magnezu i potasu. Potas pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowo-mięśniowego oraz wspiera utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi.

Aspargin

Kwas asparaginowy jest aminokwasem dostarczającym komórkom energii i biorącym pośrednio udział w metabolizmie tkanki nerwowej.

Mirtor

Mirtazapina, będąca substancją czynną w preparacie, jest lekiem przeciwdepresyjnym blokującym receptory serotoninergiczne i adrenergiczne. Nasila transmisję neuronalną poprzez receptory 5-HT1A, hamuje autoreceptory i heteroreceptory a2 -adrenergiczne oraz blokuje receptory 5-HT2 i 5-HT3.

Rohypnol

Bardzo silne działanie, szybkie, średnio długie nasenne; także przeciwdrgawkowe, przeciwlękowe, obniżające napięcie mięśni - lek z grupy benzodiazepin. Jest stosowany doustnie głównie w leczeniu zaburzeń snu różnego pochodzenia.

Clonazepamum TZF

Długotrwałe i silne przeciwdrgawkowe; nieco słabsze uspokajające, nasenne i zmniejszające napięcie mięśni – lek z grupy benzodiazepin.

Wellbutrin XR

Zmniejszające objawy zespołu abstynencji (odstawienia) po zaprzestaniu palenia tytoniu, poprzez działanie na ośrodkowy układ nerwowy.