Polecane leki i suplementy na: układ oddechowy

Lancetan

Syrop zawierający standaryzowany wyciąg z liści babki lancetowatej. Stosowany pomocniczo w różnych schorzeniach górnych dróg oddechowych.

Robitussin Junior

Robitussin Junior to syrop przeciwkaszlowy o smaku wiśniowym dla dzieci. Jest stosowany w suchym, męczącym kaszlu. Mogą go stosować dzieci powyżej 2 roku życia.

Pulmobon

Suplement diety Pulmobon to preparat ziołowy uzupełniający codzienną dietę w składniki ułatwiające zarówno prawidłowe odksztuszanie zalegającej wydzieliny jak i utrzymywanie poprawnego funkcjonowania układu oddechowego.

Onbrez Breezhaler

Onbrez Breezhaler jest lekiem do inhalacji dla osób z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc. Nie należy stosować go w sytuacjach nagłych - jest przeznaczony do stałego leczenia. Zawiera laktozę.

Ismigen

Jest to liofilizowany lizat bakteryjny o działaniu immunostymulującym. Działanie to polega na pobudzeniu makrofagów, zwiększeniu liczby limfocytów T oraz wzmożeniu wytwarzania immunoglobulin.

Daxas

Lek zawierający substancję czynną – roflumilast. Ma działanie przeciwzapalne, należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Atussan Mite

Atussan Mite to syrop przeciwkaszlowy. Zawiera jako substancję czynną butamiratu cytrynian.

Atussan

Atussan to syrop przeciwkaszlowy zawierający jako substancję czynną butamirat. Butamirat to nieopioidowy lek przeciwkaszlowy, hamuje odruch kaszlu na poziomie rdzenia przedłużonego. 

Pneumolan syrop

Pneumolan to syrop zawierający ekstrakty ze starannie dobranych roślin, które uzupełniają swoje działanie lecznicze:

Sinecod

Przeciwkaszlowe; słabe rozszerzające oskrzela – nieopioidowy lek przeciwkaszlowy.

Mucosolvan

Ambroksol jest lekiem wykrztuśnym i upłynniającym wydzielinę dróg oddechowych. Ułatwia także penetrację antybiotyku do roz­rzedzonej wydzieliny oskrzelowej.

Cardiamid-Coffein

Działanie pobudzające ośrodkowy układ nerwowy, podnoszące ciśnienie tętnicze, przyśpieszające czynność serca, usprawniające oddychanie. Bywa stosowany w stanach przemęczenia fizycznego, wyczerpania psychicznego, u osób z niskim ciśnieniem krwi, przy omdleniach, ale przydatność kliniczna leku jest oceniana jako niewielka.

Symbicort Turbuhaler

Lek działa w tej chorobie przyczynowo, wygaszając proces zapalny toczący się przewlekle w oskrzelach, hamuje powstawanie mediatorów procesu zapalnego oraz wewnątrzustrojowych związków silnie kurczących oskrzela.

Salviasept płyn

Skojarzone działanie składników: przeciwzapalne, odkażające (przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze), ściągające.