Polecane leki i suplementy na: układ pokarmowy

Sanprobi IBS

Produkty probiotyczne odgrywają ważną rolę m.in. w prawidłowym funkcjonowaniu przewodu pokarmowego, układu odpornościowego. Wybierając odpowiedni suplement należy kierować się nie tylko ilością bakterii ale także ich rodzajem (szczep bakterii). Sanprobi IBS to probiotyk zawierający unikalne kultury bakterii Lactobacillus plantarum 299v. Przez co, suplement ten pozytywnie wspiera mikroflorę przewodu pokarmowego.

Gastrobonisan Ojca Grzegorza

Jest to mieszanka 5 ziół stosowana w problemach z trawieniem i wspomagająco w lekkich stanach zapalnych. Suplement diety poprawia funkcjonowanie układu pokarmowego.

Essetiamed

Suplement diety Essetiamed to produkt, którego celem jest wspomaganie prawidłowego procesu funkcjonowania wątroby.

Degasin

Degasin to preparat zawierający jako substancję czynną symetykon. Symetykon zmniejsza napięcie powierzchniowe pęcherzyków powietrza i ułatwia ich usuwanie z organizmu. 

Glypressin

Lek zawierający substancję czynną – terlipresynę. Ma działanie przeciwwstrząsowe, przeciwkrwotoczne.

Ardil

Ardil jest preparatem przywracającym i wspomagającym prawidłową mikroflorę jelitową. Zawarte w preparacie liofilizowane komórki drożdży Saccharomyces cerevisiae działają korzystnie na mikroflorę jelit, gdyż zapobiegają kolonizacji jelit przez nienależące do fizjologicznej flory bakterie.

Alusal

Jest stosowany w leczeniu nadkwaśności, choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy, ostrego i przewlekłego nadkwaśnego nieżytu żołądka, zarzucania pokarmu z żołądka do przełyku.

Solaren płyn

Działanie żółciotwórcze, żółciopędne, przeciwzapalne, pobudzające wydzielanie soku żołądkowego.

Simetikon-hasco

Simetikon zmniejsza napięcie powierzchniowe baniek gazu, powodując ich zlewanie się w większe pęcherze, a następnie wydalanie.