Polecane leki i suplementy na: upławy

Multi-Gyn Actigel

Multi-Gyn Actigel to wyrób medyczny klasy IIa w postaci żelu. Jego zaletą jest skuteczność działania(już po 6 godz. od zastosowania), bezpieczeństwo i wygodna forma aplikacji. W skład żelu wchodzi opatentowany bioaktywny bloker patogenów na bazie polisacharydów pozyskiwanych z aloesu tzw. kompleks 2QR(polimer krzyżowy galaktoarabinianu kwasu poliglukuronowego). Jego kluczowe działanie polega na blokowaniu przyczepiania się patogenów(bakterii i grzybów) do ścianek […]

Calendulin

Tabletki dopochwowe Calendulin zawierają suchy wyciąg z koszyczków nagietka lekarskiego. Preparat polecany jest w stanach zapalnych pochwy z towarzyszącym pieczeniem, upławami i świądem.

Vagical

Vagical to lek homeopatyczny zawierający w swym składzie wyciąg z nagietka, który warunkuje działanie przeciwzapalne w obrębie dróg rodnych kobiety. Preparat występuje w postaci gałek dopochwowych.

Oekolp

Estriol jest to najsłabszy spośród naturalnych żeńskich hormonów płciowych – est­rogenów.

InVag

InVag zawiera jako substancję czynną pałeczki bakterii kwasu mlekowego. Preparat utrzymuje równowagę mikrobiologiczną układu moczowo-płciowego.

Azucalen

Azucalen to preparat do przemywania okolicy zewnętrznych kobiecych narządów płciowych (wargi sromowe) w łagodnych stanach zapalnych. Polecany jest u kobiet w okresie pomenopauzalnym.

Vagothyl

Jest to lek o działaniu antybakteryjnym i przeciwrzęsistkowym, działający również miejscowo ściągająco i hamujący niewielkie krwawienia.

Iladian Direct Plus

Iladian Direct Plus to tabletki dopochwowe o działaniu wspomagającym prawidłowy stan pochwy, zawierające inulinę, witaminę E, C i kwas hialuronowy.

Albothyl

Działanie bakteriobójcze, rzęsistkobójcze (rzęsistek pochwowy), ściągające i miejscowe przeciwkrwotoczne.

Lactovaginal

Pałeczki kwasu mlekowego przywracają prawidłowy skład flory bakteryjnej pochwy i pozwalają ją utrzymać w przypadku lżejszych zakażeń grzybiczych i pierwotniakowych. Preparat jest stosowany pomocniczo w przypadku rzęsistkowicy, zakażeń grzybiczych, upławów i innych stanów zapalnych pochwy.

Gynoxin

Miejscowe silne przeciwgrzybicze; także przeciwbakteryjne (w stosunku do paciorkowców i gronkowców) – lek z grupy imidazoli.

Gyno-Travogen

Lek ma działanie przeciwgrzybicze, wykazuje również skuteczność w zakażeniach niektórymi bakteriami. Jest stosowany w leczeniu grzybicy pochwy.