Polecane leki i suplementy na: wątroba

Karczoch APTEO

Częścią jadalną karczoch są tzw. serca, czyli główki kwiatostanu. Karczochy są lekkostrawne, poza cynaryną i inuliną zawierają również wiele cennych dla zdrowia witamin i minerałówm.in. magnez, potas i wapń.

Hepa Complex

Suplement diety przeznaczony do stosowania w problemach z trawieniem. W składzie zawiera 5 składników roślinnych znanych ze swojego korzystnego działania na układ trawienny.

Essetiamed

Suplement diety Essetiamed to produkt, którego celem jest wspomaganie prawidłowego procesu funkcjonowania wątroby.

Hepa-Merz

Jest to preparat złożony, rzekomo przyspieszający procesy usuwania z organizmu produktów przemiany materii, głównie amoniaku. Wpływa na trawienie oraz przemiany metaboliczne cukrów, tłuszczów i białek w organizmie.

Essentiale MAX

Essentiale Max to produkt leczniczy pochodzenia roślinnego o działaniu ochronnym i regenerującym  na wątrobę. Wspomaga w leczeniu zaburzeń czynnościowych wątroby. 

Ursocam

Jest to lek o działaniu żółciotwórczym i żółciopędnym. Kwas ursodeoksycholowy, zmniejszając wydzielanie cholesterolu do żółci, zapobiega tworzeniu się kamieni żółciowych.

Essefos

Fosfolipidy zawarte w preparacie stosuje się jako leki ochraniające wątrobę. Przeciwdziałają one zaburzonej przemianie lipidowej oraz wbudowywane są w uszkodzone komórki wątroby, przywracając ich prawidłową funkcję. Czytaj również: Esseliv.

ApiHepat

ApiHepat zawiera składniki wpływające korzystnie na funkcjonowanie wątroby. Dodatkowo preparat uzupełnia niedobory witamin z grupy B w codziennej diecie.

Verdin complex tabletki

Verdin complex to suplement diety będący kompleksową pomocą na różnego rodzaju problemy trawienne, które wynikają z przeciążenia układu pokarmowego.

Proliver wątroba

Proliver wątroba to suplement diety, który usprawnia pracę wątroby, wspomaga jej naturalną regenerację, przyspiesza procesy trawienne i przyswajanie pokarmów.

Cholitol płyn

Spazmolityczne (rozkurczowe), żółciotwórcze, żółciopędne, a także przeciwzapalne i wiatropędne.

Terpichol kapsułki

DZIAŁANIE: skojarzone działanie składników: żółciotwórcze, żółciopędne, rozkurczowe, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne (w obrębie dróg żółciowych), pobudzające trawienie.

Sylivit kapsułki

DZIAŁANIE: skojarzone działanie składników – stabilizujące funkcję ścian komórek wątrobowych – ochronne, odtruwające i regenerujące miąższ wątrobowy; ponadto słabe rozkurczowe, żółciotwórcze, żółciopędne, przeciwzapalne (silibinin), uzupełniające niedobory witamin z grupy B.

Syliflex tabletki

DZIAŁANIE: stabilizuje i normalizuje funkcje komórek wątrobowych, odtruwa, usuwa wolne rodniki. Kompleks sylimarynowo-fosfolipidowy wykazuje większą dostępność biologiczną (biodostępność) i większą aktywność leczniczą niż niezwiązana w kompleks sylibina i jej pochodne.