Polecane leki i suplementy na: wrzody

Panzol

Panzol to lek z grupy inhibitorów pompy protonowej. Hamuje wydzielanie kwasu żołądkowego i jest stosowany w leczeniu refluksu oraz zapobieganiu choroby wrzodowej.

Malugastrin

Lek o działaniu zobojętniającym kwaśny sok żołądkowy, osłaniającym, ściągającym oraz łagodzącym podrażnienia. Działanie rozwija się wolno i jest długotrwałe.

Goprazol

Lek hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku, nie wpływa na wytwarzanie śluzu i enzymów trzustkowych.

Asamax (czopki doodbytnicze)

Asamax zawiera jako substancję czynną mesalazynę, lek o działaniu przeciwzapalnym. Mesalazyna hamuje aktywność enzymów niezbędnych w syntezie prostaglandyn i leukotrienów. 

Anesteloc

Anesteloc zawiera pantoprazol, lek należący do grupy inhibitorów pompy protonowej. Pantoprazol blokuje pompę protonową w komórkach okładzinowych błony śluzowej żołądka, hamując wydzielanie kwasu solnego.

Alumag

Połączenie jonów magnezu i glinu ma zapobiegać zaparciom, będącym częstym działaniem niepożądanym preparatów glinu. Wskazaniami do stosowania leku są: choroba wrzodowa, nadkwaśność, nadkwaśny nieżyt żołądka, zarzucanie pokarmu z żołądka do przełyku.

Salazopyrin EN

Działanie przeciwzapalne, immunosupresyjne (hamujące reakcje odpornościowe), przeciwbakteryjne - lek z grupy sulfonamidów.

Quamatel tabletki

Długotrwale hamuje wydzielanie w żołądku soku żołądkowego i enzymu trawiennego – pepsyny; lek z grupy antagonistów receptora histaminowego H2 drugiej generacji o działaniu dłuższym i silniejszym od cymetydyny (cimetidine).

Fibrolan

Składniki preparatu mają zdolność rozpuszczania i upłynniania skrzeplin krwi, martwych komórek oraz ropy na powierzchni rany i błony śluzowej, umożliwiają lepszy dostęp antybiotykom i innym lekom do ogniska zapalnego oraz ułatwiają gojenie się rany. Wskazaniem do stosowania leku są zakażone, źle gojące się rany, owrzodzenia podudzi, odleżyny, rany oparzeniowe, przewlekłe przetoki z naciekiem zapalnym, stany po zabiegach ginekologicznych, zmiany ropne odbytu i okolicy okołoodbytniczej, guzki krwawnicze (hemoroidy) w stanie zapalnym, zmiany naciekowe, stany zapalne w okolicy ran pooperacyjnych.

Nexium tabletki dojelitowe

Bardzo silne i długotrwale hamujące wydzielanie kwasu solnego w żołądku i soku żołądkowego – lek z grupy inhibitorów pompy protonowej (patrz BIOPBAZOL).