Polecane leki i suplementy na: wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Remicade

Remicade jest lekiem przeciwzapalnym o szerokim zastosowaniu. Podawany jest w formie kroplówki. Niewskazany dla kobiet w ciąży, karmiących piersią i palaczy. Może być stosowany od 6 roku życia.

Budenofalk

Silne miejscowe (w obrębie jelit) działanie przeciwzapalne – lek z grupy glikokortykosteroidów. W odróżnieniu od innych glikokortykosteroidów stosowanych doustnie (dexamethasone, prednisolone, prednisone) działanie leku ogranicza się w zasadzie do światła przewodu pokarmowego – przy porównywalnej skuteczności klinicznej z prednizolonem (prednisolone) stosowanym w postaci tabletek.

Diprophos

To glikokortykosteroid o bardzo silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i przeciwświądowym. Lek posia­da szeroki zakres wskazań, m.in. w onkologii, hematologii, reumatologii, alergologii, pneumonologii, dermatologii, endokrynologii, transprantologii i in.

Depo-Medrol

Preparat działający przeciwzapalnie, przeciwalergicznie i przeciwświądowo. Zwiększa stężenie glukozy we krwi, nasila katabolizm białek, hamuje spalanie lipidów.

Humira roztwór do wstrzykiwań

Silne, wysoce swoiste przeciwzapalne działanie – lek z grupy przeciwciał monoklonalnych (wielkocząsteczkowe leki otrzymywane dzięki inżynierii genetycznej, złożone z jednakowych łańcuchów białkowych, działające na zasadzie „zdalnie sterowanego pocisku”, który potrafi odszukać i zneutralizować cel, czyli blokować aktywność jednego, określonego rodzaju komórek lub białek).