Polecane leki i suplementy na: wydzielanie soku żołądkowego

Antyzgaga

Antyzgaga to preparat,  który wspomaga prawidłowe funkcje układu pokarmowego. Pomaga w pozbyciu się uczucia dyskomfortu po obfitych posiłkach.

Altramet tabletki

Lek hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku oraz w mniejszym stopniu pepsyny oraz soku żołądkowego. Jest stosowany w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, zapaleniu przełyku wywołanym zarzucaniem pokarmu z żołądka do przełyku oraz w nadkwaśnym nieżycie żołądka.

Omeprazolum 123ratio

Preparat zawiera omeprazol - inhibitor pompy protonowej, który hamuje wydzielanie soku żołądkowego. Polecany jest w przypadku wystąpienia wrzodów żołądka z towarzyszącym refluksem oraz zespołu Zollingera-Ellisona.

Pylorid tabletki

Skojarzone działanie składników – hamujące wydzielanie soku żołądkowego (ranitidine), osłaniające błonę śluzową żołądka i przeciwbakteryjne w stosunku do Helicobacter pylori (bismuth subcitrate).

Polprazol

Silnie i długotrwale hamuje wydzielanie soku żołądkowego i kwasu solnego w żołądku – lek z grupy inhibitorów pompy protonowej; wspomaga działanie antybiotyków stosowanych w zakażeniu Helicobacter pylori.