Polecane leki i suplementy na: wymioty

Prokit

Lek wpływający na polepszenie motoryki żołądkowo-jelitowej. Ułatwia przechodzenie pokarmu przez układ pokarmowy, zapobiega refluksowi, a przy okazji przeciwdziała wymiotom.

Orsalit dla dorosłych

Orsalit dla dorosłych to proszek do rozpuszczenia w wodzie. Preparat stosuje się w stanach odwodnienia organizmu u pacjentów dorosłych. Może być stosowany u pacjentów chorujących na cukrzycę, jednak w tym czasie należy kontrolować poziom glukozy we krwi.

Torecan

Jest to lek o silnym działaniu przeciwwymiotnym, należący do grupy pochodnych fenotiazyny.

Trilafon

Perfenazyna jest silnym neuroleptykiem, a więc lekiem stosowanym w leczeniu niektórych chorób psychicznych, np. schizofrenii. Należy do grupy pochodnych fenotiazyny. Jest stosowana głównie w leczeniu schizofrenii, a także innych psychoz. Rzadko bywa również używana do leczenia nudności i wymiotów różnego pochodzenia u dorosłych.

Buscolysin

Lek znosi napięcie mięśni gładkich przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i moczowych, hamuje perystaltykę jelit.

Decaldol

Lek o działaniu przeciwpsychotycznym, uspokajającym, przeciwlękowym i przeciwwymiotnym.

Emend

Lek zawierający substancję czynną – aprepitant. Działa przeciwwymiotnie i zapobiega nudnościom u pacjentów leczonych onkologicznie.

Metypred

Lek zawierający substancję czynną – metyloprednizolon, będący syntetycznym glikokortykosteroidem. Działa przeciwzapalnie oraz immunosupresyjnie.

Avioplant Junior

Avioplant Junior posiada sproszkowane kłącze imbiru. Zwiększa wydzielanie śliny, soku żołądkowego, żółci.

Amarin

Amarin to preparat zapobiegający mdłościom i nudnościom w podróży. Zawiera wyciąg z kłącza imbiru, który wpływa tonizująco na układ pokarmowy, pobudza wydzielanie soków żołądkowych i śliny. 

Haloperidol

Silne antypsychotyczne i uspokajające, słabe przeciwdepresyjne i antyautystyczne, także przeciwwymiotne – lek z grupy neuroleptyków pochodnych butyrofenonu.

Chloropernazinum

Jest to słaby neuroleptyk z grupy pochodnych fenotiazyny (grupa leków stosowana w leczeniu chorób psychicznych) o silnym działaniu przeciwwymiotnym. Stosowany jest w przypadku silnych nudności i wymiotów. Czasami stosuje się go również w leczeniu przewlekłej schizofrenii i psychoz alkoholowych.

Avioplant kapsułki

Avioplant to lek łagodzący dyskomfort żołądkowy oraz złe samopoczucie podczas podróży samochodem, samolotem czy też statkiem. Zapobiega nudnościom oraz wymiotom.  

Atossa

Bardzo silne, długotrwałe hamujące nudności i przeciwwymiotne – lek z grupy wybiórczych blokerów receptorów serotoninowych 5-HT3.

Aviomarin tabletki

Zawarty w preparacie dimenhydrynat jest lekiem przeciwhistaminowym o silnym działaniu przeciwwymiotnym, przeciwalergicznym i łagodnie uspokajającym. Zapobiega objawom i łagodzi symptomy towarzyszące chorobie lokomocyjnej, zmniejsza nudności i wymioty.

Diphergan

Silne przeciwuczuleniowe (antyhistaminowe) i przeciwświądowe; także uspokajające, nasenne, przeciwwymiotne – lek przeciwhistaminowy I generacji.

Migpriv proszek

Skojarzone działanie składników: przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne i przeciwwymiotne.